Díky českému shopu HI-DEF.cz, který nám zaslal iNew i8000 ve verzi V5C, jsem si tento jmenovaný mohl vzít na paškál.

iNew oslnilo všechny se svým velmi povedeným v3 modelem, tak jsem sám byl zvědavý na první iNew v mých rukou. Jak se mu u mě vedlo? Dozvíte se v dnešní recenzi.

Recenze iNew i8000 Obsah balení

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

iNew dorazilo v sympatické vytahovací bílé krabičce s takovým cancourkem po jehož zatahání se dostaneme k samotnému obsahu. Ten srývá samotný telefon, baterii, nabíječku a micro USB kabel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Recenze iNew i8000 Design

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

iNew i8000 je zvláštní telefon. Při prvním vybalení jsem si vzpomněl na klasiku v podobě Dr. Jekylla a pana Hydea. Proč, ptáte se? Telefon svou přední stranou opravdu oslní, designově se povedl, ale jako by vývojáři se přední stranou tak unavili, že si potřásli rukama a šli na pivo. Byli na něm zřejmě dlouho, protože prošvihli termín odevzdání návrhu zadní strany, který pak nechali sflikovat svého stážistu, jenž jediný zůstal střízliv a hlídal jim kola před hospodou. Je to škoda, protože zepředu telefon vypadá opravdu nádherně. A nutno říct, že to nebylo poprvé kdy šli pánové z vývoje iNew i8000 na pivo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozměrově je tento 5,5 palcový telefon zaonačen následovně: 150 x 78 x 7,2 mm a hmotnost je jen 150 gramů. Ovládá se velmi pohodlně až na jednu podstatnou vyjímku. A tou jsou ovládací tlačítka na bocích. Jsou totiž posazená ne hned na horních krajích zoblených boků, ale trochu níže, což číní jejich dostupnost poněkud složitější. Netvrdím, že si na to nejde zvyknout, ale trochu mě to rozčilovalo. Mám ten dojem, že poté co vývojáři zjistili, že se jim povedlo navrhnout povedeně tenký telefon, což je dozajista pravda, potřásli si rukama a šli na pivo. Osazení tlačítek tak zůstalo na vrátném, který povolil uzdu své fantazii a řekl si proč ne takto a aplikoval Cimrmanovu metodu slepých uliček. Takže alespoň za mě – tudy ne přátelé.

Kvalita zpracování jako taková je dobrá. Nikde nic nevrže, všechny plasty správně doléhají, zde to vypadá, že v této fázi vývoje došlo v hospodě naproti kanceláře vývojářů pivo, protože zde je práce odvedena kvalitně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Již zmiňované Odemykací/vypínací tlačítko a je na levé straně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V pravé části nad 5,5-palcovým displejem je přední 5MP fotoaparát (zřejmě interpolován na 8MP) s podporou pro video hovory a notifikační LED dioda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pod displejem jsou tři klasická podsvícená tlačítka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jack pro sluchátka a microUSB je nahoře. A dole není nic. Co bychom tam dávali, řekli si vývojáři a šli na pivo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pravá strana nám skrývá ovládání hlasitosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Telefon má svou zadní stranu lehce zhrublou a díky tomu se pohodlně drží, zde jejich stážista odvedl dobrou práci. Dále je v horní části dislokován 5MP (opět interpolace na 8MP) fotoaparát s přisvětlovací LED diodou a dole dva velké výstupy pro reproduktor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

iNew i8000 Displej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5,5-palcový kapacitní multidotykový (5) IPS displej s rozlišením 960 x 540 je tím nejpovedenějším na telefonu. Nabídl mi ostré barvy, bezproblémovou čitelnost a to i na slunci (při nastaveném automatickém jasu). Jeho podání bíle bylo snad zatím nejlepší co jsem kdy na recenzovaných telefonech viděl a celkově lze říct, že v barevném podání se iNew i8000 opravdu vyšvihlo. Tady musím opět chválit vývojáře, kteří nic neponechali náhodě, zamkli se v kanceláři, zahodili klíče a setrvali tam dokud neodvedli opravdu perfektní práci. Zde není co vytýkat, zde lze jen chválit.

iNew i8000 Výkon a OS

iNew i8000 přichází s již známým čtyřjádrovým MT6582 procesorem od Mediateku s taktem 1,3 GHz, společně s grafikou Mali400-MP2, 1GB RAM a 4GB ROM s možností rozšíření pomocí SD karet. Taková již známá a ohraná klasika, která ničím nepřekvapí a najdeme tuto kombinaci v mnoha a mnoha jiných telefonech čínské provenience. Zde zřejmě nebyl prostor pro invenci, takže se ke slovu dostal stážista a vsadil na jistotu. Tímto totiž nic nezkazil. Výkonově tato kombinace stačí širokému spektru uživatelů, dokonce i já ji stále používám na svém loňském iOcean X7.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na telefon jsem, jak už je mým ošklivým zvykem, nainstaloval svou sadu nejpoužívanějších aplikací (Gmail, Twitter, Facebook, Chrome, LinkedIn, Asana, Evernote, MX Player a další) a jal se testovat. Výsledky Antutu, Quadrantu a Nenamarku najdete níže.

  • Antutu 16985
  • Quadrant 4964
  • Nenamark2 36 fps

I u iNew i8000 jsem se nechal zlákat ke hraní her. S jeho skvělým displejem by to byla i škoda, kdybych neotestoval. Into the Dead a Dead Trigger mi poskytly hezké probíhání a prostřílení se zombíky a především díky displeji jsem si hraní užíval.

iNew i8000 Fotoaparát

Tak tady bych to viděl na pivo. Nejsem žádný fotograf, na rozdíl od naší redaktorky Hany Kučerové, ale i mi se zdají tyto fotky poněkud horší kvality. A to jsem se snažil. Přeci jen 5MP foťák, byť interpolován na 8MP, fotící neumětely jako jsem já nezachrání. Výsledky si prohlédněte níže, můj tip je, že byla zde svěřena odpovědnost vrátnému a vývojáři šli..no vždyť vy víte kam.

iNew i8000 Baterie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

iNew i8000 má 2250mAh baterii a bohatě dostačovala. Tedy v dnes už přijímaném standardu výdrže smartphonu jeden celý den. Měl jsem v něm dvě sim, spoustu aplikací, ale takto bude využívat dle mého většina majitelů tohoto smartphonu a nebudou muset mít strach, že by se s ním do druhého dne nedostali živí. Samozřejmě pokud budete nadšeni stejně jako já displejem iNew i8000 a budete na něm sledovat stále nějaká videa a hrát hry, nabíjet budete častěji. Ale to zřejmě tušíte.

iNew i8000 Konektivita

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak, tady začněme tím lepším. GSM, WCDMA, WiFi to vše bez problémů, zde byly vývojaři zřejmě ještě zamčeni v kanceláři. Ale GPS jsem zaboha nedokázal fixnout. Ať jsem dělal, co jsem dělal, ani ťuk. Snažil jsem se seč to šlo, ale bohužel. A mám takový neodbytný dojem, jakoby vývojáři u GPS šli na…pivo! Chudák vrátný se stážistou se snažili seč to šlo, ale výsledek není dobrý.

iNew i8000 Závěr

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přátelé jsem rozpolcen a i mé hodnocení bude rozpolcené. iNew i8000 je telefon…ehm…dvou tváří? Na jednu stranu nabízí hezký design z přední strany, na druhou ošklivou stranu zadní, na další stranu přichází s opravdu skvělým displejem s perfektním podáním barev, aby nám pocit pokazil s ovládacími tlačítky, nefunkční GPS a slabšími foťáky. Pokud hledáte telefon za rozumné peníze na sledování videa, hraní her, brouzdání po netu a sžijete se s poněkud netradičními ovládacími tlačítky, tak je iNew i8000 tím správným tipem pro vás. Naopak pokud se telefonem rádi chlubíte ze zadní strany, potrpíte si na příjemné mačkání tláčidel, vyžadujete GPS a fotíte kudy chodíte, tak se podívejte někde jinde.

Testované černé iNew i8000 můžete koupit za 4.471,- Kč včetně DPH u českého prodejce HI-DEF.cz, kterému tímto děkuji za mou první zkušenost s iNew.

iNew i8000 Specifikace

iNew i8000 V5C

HLAVNÍ
Výrobce iNew
Model i8000 V5C
Datum zahájení činnosti v prodeji
DISPLAY
Rozměry 5,5 palce
Rozlišení QHD 960×540
Ochrana
Další IPS
HARDWARE
Operační systém Android 4.2 Jelly Bean
Chipset Mediatek
CPU MT6582 Quad-core 1,3 Ghz
GPU Mali 400 MP
RAM 1GB
Baterie 2250 mAh
Další
KAMERY
Zadní 5 MPix
Přední 5 MPix
Specifikace LED blesk
Video 1920x 1080
PAMĚTI
Vnitřní 4GB
SD karty Ano
PŘENOS DAT
Dual Sim Ano
3G Ano
TĚLO TELEFONU
Rozměry 150 x 78 x 7,2 mm
Hmotnost 150 gramů
Barvy Černá, bílá
INFORMACE O NÁKUPU
Cena 4 471,-Kč s DPH / prodává HI-DEF.cz