Ohodnoťte článek

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že na 17. června/júna je plánováno oficiální představení prvního holografického telefonu společnosti Estar Technologie, která je čínským lídrem v oblasti trojrozměrného zobrazování. Telefon byl včera prezentován a to, co by se mohlo zdát nereálným, se dnes jeví jako skutečný průlom v rámci dalšího vývoje mobilních zařízení.

Začněme tím, že holografický Takee telefon má poměrně působivý design s oblými liniemi. Ale co je hlavní, na jeho zadní straně jsou umístěny dvě kamery. Přední kamera by měla snímat pohyby očí, které zpracuje pomocí speciálních matematických algoritmů, podle kterých bude následně vytvořen trojrozměrný obraz, se kterým bude uživatel moci „komunikovat“ pomocí gest. Detaily této technologie objasňuje Peter Kwok, technický ředitel společnosti Estar v následujícím videu.

V dalším videu pak můžeme vidět, co vše bude možno pomocí trojrozměrného zobrazení v telefonu sledovat. Ať už to je holografické zobrazení videa, hraní her, využití při nákupu z e-shopů, ale také samozřejmě využití 3D při videochatu nebo při navigaci.

Obě zadní kamery pak nebudou jen obyčejnými fotoaparáty, ale budou také sloužit k ukládání dat pro trojrozměrné fotografie. Snímaný objekt bude nasnímán z mnoha úhlů, poté převeden do 3D a my jej tak budeme mít možnost vidět velmi reálně.

První holografický „chytrý telefon“ Takee by měl být oficiálně uveden na trh 17. července/júla a určitě způsobí revoluci na trhu s mobilními zařízeními.

[Gizchina.it]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.