Ačkoliv se recenzím telefonů vyhýbám jako čert kříži, tak krutý osud doběhl i moji maličkost a v mých pazourech skončil ultra tenký NEO M1, takže věrné tablety musí chvíli počkat a dát přednost. NEO se s modelem M1 snaží prorazit ve střední třídě mobilů s důrazem na design a první seznámení s ním rozhodně nebylo špatné.

fr_601_result

Telefon dorazil ve stylové krabičce a v balení toho mnoho nenajdete, kromě telefonu samotného, nabíječky, USB kabelu a super užitečných papírů s rozsypaným čajem se tam nachází už jen spona na vysunutí slotů pro SIM a SD karty, která je v podstatě shodná s kolegyní od iPhonu. Na displeji je už nalepená ochranná fólie přímo od výrobce takže o starost méně.

fr_621_result

První dost zásadní problém nastal když jsem se pokusil přibalenou nabíječku s EU konektorem nacpat do našeho českého EU konektoru. Jak si můžete všimnout na obrázku, tak adaptér je vyboulený, takže úspěšně kazí snahu o zastrčení do zásuvky kvůli překážejícímu zemnícímu kolíku. Inu není EU jako EU soudruzi z Číny to trošku nedomysleli, takže použití jiné nabíječky nebo redukce je nutností.

fr_614_result

Dílenské zpracování telefonu je na velmi vysoké úrovni, boky z hliníkové slitiny dodávají pocit luxusu a rozhodně přispívají k pevnosti konstrukce, žádné vrzání ani prohýbání není přítomno. Rozměry telefonu jsou 143,2 x 70,4 x 5,99mm a zejména tloušťka (či spíše její absence :P) zaujme na první pohled. Váha je pak přijatelných 148g. Vzhledem k rozměrům se podařilo dovnitř dostat jen 2000 mAh baterii a sám jsem zvědav jak si v testech povede. Telefon je dále pouze jedno SIMkový a spolu s SD slotem jsou kryty vysouvacími krytkami.

První dojmy z telefonu jsou veskrze pozitivní, 5″ OGS displej s rozlišením 1280×720 je krytý třetí generací Gorilla Glass a poskytuje velmi jemný rastr a živé barvy. Plynulost je bezproblémová, čtyřjádrový MT6582 na 1.3 Ghz se spolu s 1 GB RAM postará o dostatek výkonu. Samozřejmě přesné testy a vyhodnocení výkonu bude k dispozici v plné recenzi. Vnitřní pamět je pak 8 GB a použitým systémem je Android ve verzi 4.2.2, výrobce však slibuje v budoucnu volně stažitelný Windows Mobile, konkrétní datum vydání je však neznámé. Za tři týdny co uplynuly od vydání už je k dispozici třetí verze ROM takže je vidět, že se NEO snaží poskytnout slušnou podporu a doufejme jim to vydrží. Jednou z nejvíce inzerovaných vymožeností telefonu pak má být 13 megapixelový fotoaparát od Sony s aperturou f/2.0, ale z prvních pokusů musím říct, že fotky jsou dost bídné. V recenzi si na to posvítím podrobněji, protože zatím to na inzerovanou kvalitu nevypadá.

fr_617_result

Jen dodám, že telefon se prodává za 160$, takže velmi příjemnou cenu vzhledem ke kvalitě konstrukce a vzhledu. Co se týče podrobnějšího výkonu vniřností a testů tak si počkejte pár dní do plné recenze, pořádně se mu podívám na zoubek.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.