Ještě před oficiálním představením LG G3 se spekulovalo o tom, že by mohl mít čtyř jádrový procesor Snapdragon 805 společnosti Qualcomm. Nakonec jsme se dočkali „jen“ Snapdragon 801. Ovšem neuběhlo ani pár týdnů a opět se začíná šuškat o vylepšené verzi LG G3, která by měla být vybavena právě procesorem Snapdragon 805, a to už snad příští měsíc.

Dá se říct, že LG G3 na své londýnské prezentaci zaznamenal poměrně výrazný sukces hned z několika důvodů. Atraktivní design, displej s velmi dobrou kvalitou zobrazení, velmi dobrá zadní kamera. To, že jej pohání Snapdragon 801, bylo též kvitováno s povděkem.

Přesto že výkon výše zmíněného procesoru je velmi dobrý, spekuluje se o vylepšené verzi, která by se mohla na jihokorejském trhu objevit už příští měsíc. Nejde ovšem o oficiální stanovisko společnosti LG, takže těžko říct, kde je pravda.

Pokud by to pravda byla a LG G3 by se začal prodávat s procesorem Snapdragon 805, mohli by se zákazníci, kteří si již LG G3 koupili cítit poškozeni. Což by byla ze strany LG poněkud zvláštní tržní strategie. Tajemný zdroj nicméně tvrdí, že poté, co by se G3 se Snapdragon 805 začal prodávat v Jižní Korei, měl by poměrně rychle rozšířit svůj prodej i mezinárodně.

[Gizchina.es]