Dost možná jste se shlédli v OnePlus One, nemáte pozvánku k nákupu a uvažujete, jakým způsobem se k OnePlus One dostat. Jednou z možností je nákup telefonu přímo v Číně. S nejvyšší pravděpodobností při přímém nákupu z Číny narazíte na čínskou verzi telefonu.

Čínští fanoušci OnePlus One mají mnohem větší šanci na koupi na rozdíl od příznivců z jiných koutů světa. Jednak je prý v Číně daleko víc možností jak se snadno a rychle dostat k tomuto telefonu a také zde prý nejsou nutné pozvánky ke koupi. Vše prý funguje na principu „kdo dřív přijde, ten dřív mele“, což umožnilo mnohým vychytralým čínským prodejcům získat slušnou zásobu telefonů, které nyní nabízejí koupě chtivým zákazníkům z celého světa. Takže, máme mít obavy? Je v tom nějaký háček? A jaký je vlastně rozdíl mezi čínskou a mezinárodní verzí OnePlus One?

Na první pohled by se mohlo zdát, že vlastně žádné výrazné rozdíly nejsou, ale přesto existují.

LTE

Co se podpory LTE týče, je opravdu rozdíl mezi čínskou a mezinárodní verzí. Tento rozdíl by asi nijak zvlášť neměl ovlivňovat uživatele v Evropě, ale američtí zákazníci spláčou nad výdělkem, protože čínská verze OnePlus One bude mít v USA jen částečné pokrytí WCDMA. V Evropě by s nejvyšší pravděpodobností měly fungovat jak LTE, tak WCDMA sítě.

bands_int-chi

CyanogenMod 11S

Tady už znatelný rozdíl mezi čínskou a mezinárodní verzí je. Čínská verze OnePlus One běží na ColorOS a mezinárodní na CM11s. Takže pokud zakoupíte čínskou verzi, s CyanogenMod 11S prostě nepočítejte. Ale situace není tak zlá, jak by se mohlo zdát. Společnost OnePlus tvrdí, že CM11S bude v dohlednu k dispozici pro všechny uživatele, kteří by si ho chtěli stáhnout do svých OnePlus One. Takže po stažení bude možno se jednoduše přepínat mezi ColorOS a CyanogenMod 11S. Údajně OPO uvažují i o variantě MIUI ROM.

032

Tělo

Vizuálně je mezi čínskou verzí a mezinárodní verzí jediný rozdíl. A to sice ten, že mezinárodní verze s CM11S  má na zadním krytu logo CyanogenMod. Což by mohla být pro mezinárodní zákazníky taková malá a nepatrná pojistka, že si opravdu zakoupili mezinárodní verzi. Vizuálně však zadní kryt bez loga budí designově čistší dojem. Ovšem k mání je fůra náhradních zadních krytů, takže by neměl být problém si telefon uzpůsobit dle osobního vkusu.

Dostupnost

Dostupnost OnePlus One je zatím kamenem úrazu. Pokud chcete telefon hned teď, dokud je velkým hitem, nakupujte jen u ověřených a spolehlivých čínských prodejců!

650x471x104.jpg.pagespeed.ic.45u9NPtiR9

Ceny

Pokud koupíte telefon v Číně, počítejte s tím, že budete muset zaplatit o něco víc, než je deklarovaná prodejní cena pro mezinárodní trhy. Čínští prodejci si dozajista do ceny telefonu zahrnou svoji marži a náklady na dopravu. Budete muset přičíst také clo a DPH.

Záruka

Zřejmě jedinou zárukou u čínských prodejců bude nakupovat u těch ověřených a spolehlivých. Lze předpokládat, že spousta prodejců nakupovala z druhé ruky, takže očekávat nějaké záruky, byť i jen na jeden rok, by bylo neuvážené. V této chvíli opravdu těžko říct, jak budou fungovat případné reklamace.

Závěr

Závěrem můžeme říct, že nějakých zásadních rozdílů mezi čínskou a mezinárodní verzí není. Tedy není to nic tak fatálního, co by mohlo odradit případné zájemce o OnePlus One od zakoupení telefonu přímo v čínské verzi. Jde jen o to, dávat si opravdu pozor, od koho nakupujete.

Navíc naši čínští kolegové budou mít velmi brzo možnost prověřit OnePlus One v praxi a slibují, že se zaměří na tyto rozdíly a hlavně na instalaci CM11s a připraví článek o instalaci a výše zmiňovaných rozdílech prověřených v praxi.

[Gizchina.com]