Vědci z University of Akron (USA, Ohio), kteří jsou považování za světového lídra v oblasti výzkumu polymerů, vyvinuli nový pružný materiál, který by mohl zabránit rozbití či popraskání displejů „chytrých telefonů“.

Doktor Yu Zhu a jeho tým, který tvoří v převážné většině studenti, vysvětlují ve své nedávno publikované vědecké práci podrobnosti o tomto novém materiálu. Materiál na bázi polymerů je pružný, průhledný a jeho svrchní vrstva je pokryta elektrodami a nabízí daleko větší elektrickou vodivost, než současné obrazovky vyráběné na bázi oxidu india a oxidu cínu (ITO). Tradiční ITO displeje jsou poměrně křehké a drahé, což nejsou zrovna velké přednosti. A každý z nás se už určitě setkal s tím, že se mu displej jeho telefonu rozbil, popraskal nebo se jinak poškodil. Následná výměna displeje není věru jednoduchá a ani levná záležitost.

Doktor Zhu tvrdí, že jím vyvinutý nový materiál by mohl jednou pro vždy tyto nepříjemnosti odstranit. Ale jak už to tak bývá, od vynálezu vede dlouhá cesta k jeho využití v praxi. Nezbývá tedy než doufat, že to nebude až tak dlouho trvat a třeba za pár let už se nebudeme muset strachovat o displej našeho telefonu.

[Gizchina.com]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.