Tablety značky Ramos jsou považovány za kvalitativní nadstandard z čínské provenience a například model i10 (dostupný přeznačený jako např. Modecom 9000) byl populární i v našich luzích a hájích. Na dubnovém veletrhu v HongKongu byl odhalen i model Ramos i8Pro, který zítřejším dnem konečně vstoupí do volného prodeje s cenovkou 1499 juanů, tedy zhruba 240$. Tak se mu letem světem podívejme na zoubek :

Hnacím motorem je osvědčený Intel Atom Z3740 podporovaný 2 GB RAM a 32 GB vnitřní eMMC paměti. Displej je 8-palcový IPS s rozlišením 1280×800 pixelu, což je dle mého názoru zejména u menších Windows tabletů paradoxně plus vzhledem k výkonu. Zbytek vnitřností pak obsahuje například Bluetooth ve verzi 4.0, dvoupásmovou Wi-Fi 802.11ac, GPS a 8Mpix/2Mpix fotoaparáty. V ceně je pak zahrnuta i licence na Windows 8.1 a roční předplatné pro Office 365.

290035_result

Cena se může zdát vysoká vzhledem k přicházející vlně malých Win8 tabletů od méně známých výrobců, ale Ramos je znám kvalitní konstrukcí a slušnou zákaznickou podporou, takže přidaná hodnota se může vyplatit. Pokud půjde vše dle domluvy, tak bych měl mít i8pro v pařátech zhruba za dva týdny, takže se už pomalu můžete těšit na podrobnou českou recenzi.

Zdroj

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.