Možná by bylo lepší, kdyby společnost LG až do poslední chvíle držela v tajnosti informace o svém chystaném telefonu LG G3 a my tak byli napjati, jak bude přístroj vypadat a jaké budou jeho specifikace. A pak by přišlo to velké překvapení.

Ano, na scénu vstupuje LG G3! První smartphon od LG s 2K displejem a údajně je to to nejlepší, co může současný trh nabídnout.

Skvělý QHD displej je přesně to, oč tu běží. Bude mít 5,5 palců, rozlišení 2560 x 1440 p s hustotou 534 ppi. Má skvělé pozorovací úhly a věrohodnou barevnost. Je vidět, že si vývojáři na displeji opravdu dali záležet a rámečky kolem něj zmenšili co jen to šlo, takže displej samotný zabírá plných 76,4 % přední strany telefonu. Pokud bychom chtěli srovnávat LG G3 s podobnými přístroji, tak snad jen se Samsung Galaxy S5 nebo HTC One M8. Ovšem oba tyto telefony mají jak menší velikost displeje, tak i jeho rozlišení (jen 1920 x 1080p).

640x853xg32-768x1024.jpg.pagespeed.ic.YtRp3TV8mG (1)

Dalšími uniklými informacemi, o kterých jsme psali zde, byli i zvěsti o špičkové zadní kameře. Je tedy potvrzeno, že hlavní fotoaparát bude mít 13 MPix, optickou stabilizaci obrazu OIS+, ale především bude vybaven laserem pro rychlé a velmi přesné zaostření focených objektů. A to je vskutku něco, s čím jsme se zatím nikdy nesetkali. Rychlost ostření pomocí „laseru“ by měla být 0,276 vteřiny, což je rychlost nevídaná.

668x1021xg33.jpg.pagespeed.ic.RkwRJR5RHp

K dalším působivým specifikacím patří i kapacita baterie. LG G3 by měl být vybaven vyjímatelnou 3000mAh baterií. Procesorem by měl být Snapdragon 801 s 2GB/3GB RAM a 16GB/32 GB ROM, přičemž obě verze podporují rozšíření paměti pomocí micro SD až na 128 GB. Ke klasické výbavě patří i přední 2,1 MPix kamera, NFC, GPS, Bluetooth, Wifi a podpora bezdrátového nabíjení. Ani audiofilové nepřijdou zkrátka, protože LG G3 by měl mít hlasitý 1W reproduktor, který by měl dokázat zesílit zvuk až na 1,5W.

Tělo telefonu je vyrobeno z polykarbonátu, tedy vlastně z plastu. Ovšem jeho svrchní úprava působí naprosto věrohodným dojmem broušeného kovu. Telefon je vyveden v několika barevných variantách.

LG G3 jde do prodeje už zítra a to v Jižní Korei. V dalších zemích by se měl začít prodávat v průběhu června/júna a proslýchá se, že v ČR by se mohl objevit právě koncem června/júna. Vzhledem k tomu, že se jedná evidentně o luxusní kousek, lze předpokládat, že i cena bude přiměřeně vysoká.

[Gizchina.com]