Každoroční konference Computex v Taipei je vždy zdrojem novinek ohledně nastupujících technologií a tento rok nebude rozhodně vyjímkou. Čtvrtého června se dočkáme představení nového čipu od Intelu“Moorefield“ , který může zatřást mobilním světem.

Zbrusu nový procesor s kódovým jménem „Moorefield“ aneb 64-bitový čtyřjádrový Atom Z3560/Z3580 je vytvořen pro Android zařízení s úhlopříčkou 8-palců a menší (tedy i pro smartphony) a od minulé BayTrail generace Atomů se liší zejména výrazně menší plochou čipu a nižším TDP. Což znamená méně vyzařovaného tepla a jednodušší osazení do malých zařízení.

cz_intel_merrifield_specs_result

Kromě toho samozřejmě vzroste výkon ve všech oblastech a parametrech, jedním z hlavních vylepšení je pak integrace Intel XMM7260 LTE čipu, který konečně přinese plnou podporu rychlého LTE pro čipsety od Intelu, která v minulosti tak chyběla.

Prvním zařízením s tímto novým čipsetem bude vylepšená verze Asusu MemoPad, kterou vydá japonsky operátor KKDI exkluzivně v průběhu příštích týdnů.

Osobně jsem nový čip od Intelu velice zvědav, protože v současnosti kolují velmi rozporuplné informace o reálném výkonu nových čipsetů Allwiner A80, Rockchip 3288 a Tegra K1, takže z hlediska konkurence by existance dalšího silného hráče na trhu byla rozhodně přínosem. A z minulých zkušeností Intel se svými CPU pro Android ještě nikdy vážne nezklamal, takže se máme na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.