Příští generace tabletových čipsetů nám pomalu klepe na dveře a je vždycky fajn dostat se k nějakým fotkám a informacím, které nám přiblíží co vlastně od nich můžeme čekat. Dnes můžeme potěšit oko dvojící výsledků z Antutu od dua velkých výrobců, jejichž tablety můžeme čekat v blízké budoucnosti.

Prvním pánem na holení je chystaný tablet Pipo P1, který bude mít s největší pravděpodovností 9.7“ 2048×1536 pixelový displej a hlavně pak zbrusu nový Rockchip 3288 čipset (čtyři Cortex A17 jádra a Mali T-764 GPU). Níže dokumentované Antutu skóre tohoto kusu je tedy velmi nadějné, zejména když uvážíme, že se jedná o test na plnohodnotném Retina displeji. Vydání Pipo P1 je očekáváno někdy v průběhu června, ale samozřejmě nic není jisté.

pipo-P1

Druhým do party pak je tajemný tablet od Teclastu s ještě působivějším Antutu skóre – 41.403 bodů. Můžeme se jen dohadovat jaký hardware ho přesně bude pohánět, ale většina zákulisních zdrojů ukazuje na Allwinner A80 UltraOcta CPU. Ale jde stále pouze o dohady a může se pořád stát, že vevnitř najdeme po vydání Rockchip 3288 nebo Nvidia Tegra K1. Dále pak není jisté přesné rozlišení displeje testovaného modelu, takže porovnání výsledků může být neprůkazné.

0523-Teclast-1

0523-Teclast-2

Každopádně se těšíme na novinky ohledně obou výše zmíněných kusů a rozhodně je budeme sledovat nadále 🙂

Cngadget.info a zdroje Padnews1 a Padnews2