Většina výrobců telefonů s vydáním nových upouští od výroby starších modelů, ale JiaYu produkují své JiaYu G3C již dva roky. Stojí tento telefon opravdu za to?

JiaYu G3 byl po svém představení jedním z nejvíce diskutovaných stěžejních smartphonů čínských výrobců. Zákazníci po celém světě byli unešeni tehdejšími high end specifikacemi, telefon poháněl dvoujádrový procesor MT6577, měl 4,5 palcový HD displej, 1GB RAM a 8 megapixelový hlavní fotoaparát. Design se slitinovou konstrukcí a originální styl dělaly telefon jedinečným.

Během pár let prošel JiaYu G3 několika aktualizacemi a verze G3C se nyní s výrazně lepšími parametry oproti originálu prodává za nižší cenu. G3C lze na mezinárodní úrovni koupit za 129,99 dolarů, má aktualizovaný quad core procesor MT6582 a stejně jako originál 1GB RAM a displej v HD rozlišení 1280 x 720 s ochranným Gorilla Glass.

jiayu-g3-black-edition.jpg.pagespeed.ce.7LO8C9UH6h

Hardware je na úrovni dnešních standardů, ale hranatý design začíná ve srovnání se štíhlejšími iNew, Doogee a dalšími, vypadat trochu zastarale.

Co myslíte, má JiaYu G3C na poli levnějších smartphonů stále co nabídnout nebo je již čas na ukončení výroby tohoto telefonu?

[gizchina.com]