Ano, podle nejčerstvějších informací ZTE zahájí prodej svého Redbull V5 právě 27. května/mája. Bude se jednat o low-cost verzi s podporou  WCDMA a 2 GB RAM.

Původně byl ZTE Redbull V5 prodáván od začátku tohoto roku za 799 jüanů jako telefon podporující 4G LTE a s 1 GB RAM pouze pro zákazníky China Mobile. Ovšem aktualizovaná verze bude podporovat nejen výše zmíněnou síť, ale bude mít i mezinárodní podporu WCDMA a 3G. Získá také vyšší paměť 2 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti.

Mezi další přednosti této aktualizované verze patří i pěti palcový 720p displej, 5MPix přední fotoaparát, 13 MPix zadní kamera, 2400mAh baterie, dual SIM a procesor Qualcomm MSM8X26 taktovaný na 1,2 GHz. Těšit se můžeme i na uživatelské rozhraní Nubia UI 2.0 založené na Android 4.3. Poněkud znepokojující je snad jen to, že v uváděných specifikacích není zmínka o podpoře 4G LTE. Což dává smysl, pokud si uvědomíme, že China Unicom v současné době tuto službu nenabízí. Ovšem při vysoké pružnosti čínského telekomunikačního trhu můžeme doufat v brzké zavedení i podpory pro 4G LTE.

Jaká tedy bude cena ZTE Redbull V5 s podporou WCDMA? Vězte, že kapsu vám to neutrhne, bude to totiž příjemných 999 jüanů, v přepočtu přibližně 119 euro.

[Gizchina.com]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.