Na včerejšek uspořádal známý čínský výrobce Coolpad slavnostní večírek k uvedení nových produktů na trh a na této akci uvedl na trh několik produktů – 7-palcový tablet (pokud zařízení s touto úhlopříčkou stále pokládáme za tablety), TV box na bázi Androidu a ´chytré´ hodinky.

Když se podíváme na uvedený tablet tak se nejedná o nic jiného, než vylepšenou verzi oblíbeného Coolpad Halo.  Cena zůstává na 1888 juanech (tedy 300$), ale tablet získává nový octa-core čipset Mediatek MT6592T taktovaný na hezkých 2Ghz, což je posun od původních 1.7Ghz. Vnitřní paměť pak nezůstane stranou a rozroste se z 8 GB na mnohem použitelnějších 16 GB. Hodnota RAM zůstane stejná, tedy 2 GB, ale zrychlení se dostaví i tady díky použití DDR3.

Coolpad-Halo1.jpg.pagespeed.ce.DwwDjMvD6l

Dalším do party je pak Android STB, zařízení o kterém šly informace v minulých týdnech jako ´God box´ (krásně česky Boží krabička :P). Jedná se o TV box pro nenáročné uživatele, použitelný mimo základních funkcí hlavně ke streamování videa. Uvnitř tepe dvoujádro Allwinner A20 CPU na 1GHz a doplňuje ho pak 1 GB RAM a 4 GB vnitřní paměti. Jako většina TV boxů dneška je pak vybaven dvoupásmovou – 2.4GHz/5GHz – WiFi a běží na Androidu 4.2 Jelly Bean. Ačkoliv jsou tyto parametry poměrně velmi základní, tak Coopad vytáhl eso z rukávu v podobě cenovky ve výši pouze 199 juanů (tedy 32$).

600x339x224.jpg.pagespeed.ic.5Q2N09UBeU

A jako poslední do mariáše tu máme ´chytré´ hodinky se základními funkcemi, které mohou krásně hrát druhé housle k vašemu phabletu. Displej mají poměrně malých 1.25 palce s rozlišením 144×28 pixelu a na něm pak zobrazují obvyklé události jako SMS, alarm a podobné. Připojení je realizováno pomocí Bluetooth a podle vyjádření Coolpadu má baterie dostatek šťávy na 4 dny používání nebo 8 dní standby. Hodinky splňují IP54 odolnostní normu, což je v podstatě nutností, a cena je pak 399 juanů (tedy 63$).

Gizchina.com

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.