Smartisan smartphone získal síťovou licenci, což mu umožňuje jít do prodeje i mimo Čínu.

Možná se zeptáte, co že je vlastně ten Smartisan. Ve zkratce lze říct, že Smartisan je operační systém postavený na bázi Androidu a jedná se o vlastní ROM pro smartphony, případně i tablety. Hovořit se o něm začalo zkraje loňského roku, kdy čínská společnost Hammer Technologies představila myšlenku na rozšíření manévrovacího prostoru pro nové operační systémy. Něco podobného jsme mohli vidět i u společnosti Xiaomi, která již běžně využívá svou MIUI ROM.

Smartisan OS čerpá inspiraci především od iPhone a má poměrně ambiciozní cíl, postupně omezit využívání Apple systému v Číně a nejen tam.

Nový telefon s OS Smartisan by se mohl stát hitem letošního roku. K výrobě by měly být použity nejlepší materiály a nejnovější hardware. Již teď se ví, že telefon by měl mít tloušťku 7,6 mm, měl by být vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 801,  pěti palcovým Sharp 1080 OGS FHD displejem s rozlišením 1920 x 1080 p, 13 MPix Sony IMX214 hlavní kamerou, 2 GB RAM a měl by podporovat 4G LTE sítě. Z výše uvedených fotek také lze vyčíst, že Smartisan bude mít vyměnitelnou baterii a podporu WCDMA 3G sítí. Předběžně se hovoří o ceně 4000¥, což je zhruba 468 euro.

[Gizchina.com]