O OnePlus One se toho již napsalo a řeklo mnoho. Ani naše redakce v tomto směru nezaostávala. Nedávno jsme vám například nabídli článek o tom, jak vlastně funguje pozvánkový systém a jak je možno získat tolik opěvovaný OnePlus One.

Dnes přinášíme další, a dá se říct, že poměrně zajímavou informaci pro české fanoušky a zájemce o koupi OnePlus One. V nabídce českého e-shopu hi-def.cz jsme totiž našli předobjednávku jak verze 16 GB, tak i verze 64 GB.

V Číně by měly být v květnu/máji rozdány první pozvánky pro koupi 64 GB verze. Do Evropy by se pak měl OnePlus One dostat někdy během června/júna až září/septembra. A jak se zatím zdá, dost možná si budeme moci OnePlus One pořídit bez sledování OnePlus fóra, aktivních účastí v jejich soutěžích, či čekání, že nám nějaký šťastný majitel tohoto telefonu pošle pozvánku ke koupi.

Těžko však posuzovat teď v půli května/mája, co bude za měsíc či dva. Zda se nabídka OnePlus One v českých e-shopech nezmění.

Pokud vás zajímají ceny v českých korunách pak vězte, že verze 16 GB je nabízena za 9 680,-Kč s DPH a verze 64 GB za 10 890,- Kč včetně DPH. Je to moc nebo tak akorát? Cena v dolarech je za nižší verzi 299 dolarů (cca 7 200,-Kč) a za vyšší verzi pak 349 dolarů ( cca 8 300,-Kč). S takovouto cenou ovšem nelze reálně počítat. K částce je nutno přičíst ještě clo, DPH a také dopravu. Nemůžeme ani předpokládat, že čeští prodejci jsou samaritáni a nezapočítají si do výsledné ceny svou marži. Takže ve výsledku samém se dost přiblížíme částce, která je uváděna na stránkách e-shopu.

Ale každopádně se zatím pohybujeme jen v rovině dohadů a představ, co by mohlo být, kdyby… Nejjednodušší asi bude počkat do půlky prázdnin a průběžně sledovat, jak se věci mají.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.