Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že firma GooPhone se chystá prodávat svůj GooPhone S5, jinak též klon Smasung Galaxy S5. Zdá se, že GooPhone S5 si získal spoustu pozornosti a stává se populárním. Pojďme tedy společně s naším čínským kolegou Andim zjistit, jak to vypadá v reálu s tímto přístrojem.

Že klony známých a cenově hůře dostupných značek byly jsou a budou, o tom není sporu. Společnost GooPhone je právě jednou z těch firem, které si na chléb svůj vezdejší vydělávají právě produkcí klonů známých značek, a to za prodejní ceny, které jsou tak říkajíc „lidové“. Budiž firmě GooPhone omluvou, že se nijak netají tím, že jejich produkty kopírují například Samsung Galaxy S4 nebo Galaxy Note 3.

650x433xDSC_12851.jpg.pagespeed.ic.cnaMR1L1_0

U výše zmíněných značek se GooPhone snažila okopírovat více méně jen design. U jejich klonu GooPhone S5 se dá říct, že jde poněkud dál a klon je preciznější i co se funkčnosti a specifikací týče.

První věc, které si povšimnete, pokud držíte GooPhone S5 v ruce, je jeho poměrně kvalitní provedení. Byť je to levný telefon, svou kvalitní konstrukcí rozhodně ostudu nedělá. Je velmi podobný originálu, jen je lehce subtilnější, tvrdí kolega Andi.

650x433xDSC_1279.jpg.pagespeed.ic.u3VR7CyK_4

Pokud odstraníte zadní kryt, uvidíte jeden slot pro SIM kartu, slot pro micro SD a vyjímatelnou 2800mAh baterii. Andi tvrdí, že je zde i prostor pro NFC čip, ale v telefonu, který dostal k otestování, tento čip chyběl. 650x433xDSC_12681.jpg.pagespeed.ic.P-0TJ_g3hg

Podle specifikací, které lze dohledat na stránkách e-shopu GooPhone, by měl GooPhone S5 mít 5,1 palcový HD displej s rozlišením 720 p, 1 GB RAM, čtyř jádrový Mediatek MT6582 procesor, OS je Android 4.4 Kitkat, 8 MPix zadní kamera je interpolovaná na 13 MPix, měl by podporovat GSM nebo WCDMA a mít pouze jeden slot na SIMku. To vše za cenu 149,99 dolarů.

650x433xDSC_1273.jpg.pagespeed.ic.rOIA1YZE_P

 

Stejně jako originál Samsung Galaxy S5, má i GooPhone S5 spoustu funkcí zakomponovaných přímo do operačního systému. A to je přesně to, čím se z obyčejného klonu stává klonem neobyčejným. Zpravidla je u klonů kladen důraz pouze na vizuální stránku, tedy design klonu a co největší podobnost s originálem. GooPhone šlo však dál a snaží se o využití stejných funkcí jako má Samsung Galaxy S5. Ať už je to využití různých widgetů, monitoring zdravotního stavu a jiné inteligentní funkce. Je také zajímavé, že klon funguje na Android 4.4.2.

GooPhone S5 – video

Z tohoto videa si můžete udělat jasnou představu, jak GooPhone S5 funguje a zjistíte, jaká je jeho výkonnost.

GooPhone S5 – první dojmy

Andi tvrdí, že ho v podstatě klony nezajímají, má radši originály nebo nějaký jedinečný design. Ovšem v případě GooPhone S5 byl docela překvapen funkčností přístroje. Výkon je prý skvělý vzhledem k procesoru MT6582. Fotoaparát zaostřuje velmi rychle a fotky jsou ostré. A dokonce i 2800mAh baterie by mohla naznačovat solidní výdrž. Jediné, co Andiho trápí je skutečnost, že u GooPhone S5 lze používat pouze tzv. „proprietory“ (kabel, speciálně uzpůsobený pouze tomuto zařízení) USB kabel namísto USBéčka vhodného pro více zařízení.

650x433xDSC_1262.jpg.pagespeed.ic.WOcFVELFUE

Takže celkový dojem má Andi více než dobrý. A pokud jste zrovna nedědili po tetičce z Ameriky a chcete si užít totéž (nebo skoro totéž) jako se Samsung Galaxy S5, pořiďte si GooPhone S5.

[Gizchina.com]