Asus je průkopníkem konvertibilních laptop/tablet hybridů a vypadá to, že na cestě je další do rodiny. Po vydání 10“ a 13“ verzí Asus Transformer Book míří na trh ještě větší model, první informace se objevily na stránkách FCC takže je jasné, že se jen čeká na schválení a vydání je jen otázkou času.

Momentálně je tento nový model označován jako Asus TP500L, ale s největší pravděpodobností dojde před vydáním k pojmenování chytlavějším jménem. TP500L bude zatím největším z rodiny Transformerů s na tablet úctyhodnou úhlopříčkou 15.6“. Vypadá to však, že klávesnicový dock tentokrát nebude odpojitelný, jako u minulých Transformer modelů, ale půjde sklopit o 360˚ jako například u tabletů Lenovo Yoga. Na prvních obrázcích je sice i klávesnice samostatně, ale s největší pravděpodobností se nejedná o plánovanou funkci zařízení.

O TP500L zatím není k dispozici mnoho detailních informací, takže se dá jen odhadovat ze štítků a popisů na prvních obrázcích, že platformou budou Windows 8.1, unvitř pak jeden z rodiny Haswell procesorů od Intelu a 4 GB RAM. Dále je pak vidět přítomnost jednoho USB 3.0 portu a dvou USB 2.0 portů, v dokumentaci je pak potvrzena podpora Wi-Fi 802.11 b/g/n.

Datum vydání i cena jsou zatím zahaleny v mlze, ale rozhodně se jedná o zajímavý model takže budeme rozhodně sledovat novinky o něm a iformovat naše čtenáře.

Gizchina.com

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.