Tablet U25GT je a trhu už dlouho a Cube se rozhodli okysličit původní verzi novými a výkonnějšími vnitřnostmi od Mediateku s jasným cílem o vyvolání rozruchu v segmentu tabletů s extra nízkou cenou.  V těle Cube U25GT tepe zatím naprosto neznámý Mediatek MT8127 čipset se čtyřmi jádry taktovanými na 1.3 GHz- Stejně jako ostatní produkty tohoto výrobce z Taiwanu má MT8127 jádra Cortex A7 a 1 GB RAM starající se o chod tabletu. Rozlišení 7“ displeje zatím nebylo určeno, ale podle informací by mělo jít o IPS panel pocházející přímo od Samsungu (neoficiálně by mělo jít o 1024×600).

Co se týče úložiště, tak by mělo být k dispozici 8 GB vestavěné NAND paměti a samozřejmě slot na microSD kartu pro rozšíření. Grafickým čipem je pak Mali-450 a společně se čtyřjádrovým CPU se stará o slušný výkon, podle prvních čísel by se mělo jednat o hodnoty přes 20.000 bodů v Antutu. Z toho se také dá odvodit, že v případě MT8127 čipsetu se jedná o verzi MT6582 optimalizovanou pro tablety.

Konektivitu tabletu pak obstarává u U25GT Bluetooth 4.0 a Wi-Fi modul, z dalších specifikací pak třeba GPS, FM rádio a HDMI-out port. Cube ještě nezveřejnilo přesné ceny za jaké bude tablet k dispozici, ale ze zkušenosti se dá očekávat velmi nízko, šeptanda dokonce hovoří o zhruba 64 $…no uvidíme 🙂

Gizchina.com

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.