V posledních měsících se proslýchá, že Meizu pravděpodobně vydají Mediatek telefon s 4G LTE.

Meizu jsou známí výrobou prémiových smartphonů a dlouholetým partnerstvím se Samsungem. Od uvedení Meizu M9 až po nejnovější MX3 s osmijádrovým čipem Exynos, tak Meizu ve svých telefonech používá procesory od Samsungu.

Tak jako má partnerství své výhody, znamená také občas určitá omezení a pro Meizu je stále obtížné uvést na trh smartphone s 4G LTE (Samsung v současné době nemá procesor s podporou LTE). Meizu tedy hledali jinde. Spolupráce s Qualcomm by mohla být logickým krokem, ale k žádné dohodě mezi těmito společnostmi nedošlo, naopak se dost spekuluje o spolupráci s Mediatek.

Jeden z následujících telefonů Meizu by podle dohadů mohl mít osmijádrový čipset MT6595 s 4G LTE a navíc se očekává, že půjde o první zařízení od Meizu, které bude v prodeji za méně než 1000 juanů (160 $).

Jako vždy kolem dohadů a spekulací vyvstávají také otázky. Pokud Mediatek poskytne procesor s LTE pro chystaný levný telefon Meizu, jaký procesor najdeme v novém MX4? A znamená použití procesoru Mediatek v telefonech Meizu, že se OS Flyme začne objevovat i na jiných smartphonech?

[gizchina.com]