Čínský výrobce telefonů Vivo oficiálně představil 7. května/mája svůj nejnovější počin, smatrphon orientovaný především na fotoaparát. My se vám dnes pokusíme přiblížit všechny podrobnosti o tomto zařízení.

Fanoušci Vivo věděli ještě před oficiálním představením Vivo Xshot, že půjde o hi-endový telefon vybavený 5,2 palcovým displejem s rozlišením 1920 x 1080 p. Věděli také, že bude mít čtyř jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz. Přestože informace o Vivo Xshot byly poměrně podrobné, po oficiálním představení nás čekalo několik překvapení.

Prvním překvapením v řadě by design. Nejen že Xshot je menší než se očekávalo, ale jeho celkový vzhled je naprosto odlišný od jakéhokoli přístroje ze stáje Vivo. Je to prý údajně proto, aby Vivo Xshot byl komfortní a snadno ovladatelný jednou rukou.

517x826xvivo-xshot-full-specifications.jpg.pagespeed.ic.D6Nq5fa5BV

Druhým překvapení (a možná trochu i zklamáním) je výkonnost zadní kamery. Prvotní informace naznačovaly, že tento telefon, orientovaní především na fotoaparát, by měl disponovat zadní 24 MPix kamerou. Dočkali jsem se však 13 MPix kamery z dílen Sony (model IMX 214), ovšem se solidní světelností f/1.8 a šesti čočkami. Kamera funguje rychle a je schopna zachytit 4K video. Příjemné zjištění je to, že fotky vypadají přirozeně, co se barevnosti týče, takže žádné přesaturované omalovánky. Dobře zvládá nejen fotky při zhoršených světelných podmínkách, ale i „noční“ videa vypadají přijatelně. Inovací je i to, že také přední kamera je opatřena LED bleskem, je 8 MPix a má 84 stupňový objektiv a může se pochlubit i hlasovým ovládáním. Co je však opravdu velkou „vychytávkou“ je tzv. „dětský režim“ u zadního fotoaparátu. Kdo už někdy fotil malé dítě jistě ví, jak těžké je upoutat jeho pozornost, aby aspoň na chvíli koukalo do objektivu. Při nastavení tohoto režimu, bude telefon vyhrávat dětskou písničku, štěkat jako pes, mňoukat jako kočka a fotograf bude pevně věřit, že focené dítě upne svoji pozornost právě na něj. Rychlost fotoaparátu je údajně největší v porovnání s podobnými zařízeními na trhu, takže bez problémů zachytíte akční snímky. Můžete pořídit až 5 sekvenčních snímků za sebou.

K dalším specifikacím Vivo Xshot jen dodáme, že disponuje 3 GB RAM, vnitřní paměť je pak 32 GB s možností rozšíření pomocí SD karty  až na 128 GB. Podporuje 4G LTE (další frekvence nebyly zveřejněny). Kapacita baterie je 2600mAh. Má Cirrus Logic audio čip (jistě dobrá zpráva pro všechny audiofily) a Xshot má také dostatek možností pro úpravu videa a fotek, takže prý není potřeba dalších aplikací. A prodejní verze bude fungovat pod OS Android 4.4 Kitkat.

Co se ceny týče, je zřejmé už ze specifikací, že to nebude žádná láce. Vivo Xshot bude poměrně drahý. 561 dolarů za verzi s 3 GB RAM/32 GB ROM a 480 dolarů za verzi 2 GB RAM/16 GB ROM. Telefony se začnou prodávat v Číně 10. června/júna.

Závěrem tohoto článku přidáváme ještě pár bechmarků. Před pár dny byly vydány první benchmarky, které ukazují, že Vivo Xshot si stojí poměrně velmi dobře. V Antutu dosahuje impozantních 37133 bodů. Sice to není tak dobrý výsledek, kterého dosáhl OnePlus One (37287 bodů), ale Vivo má lepší skóre v 3D grafice – 10145 bodů (OnePlus One – 9739 bodů).

[Gizchina.com]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.