Všichni víme, že furt se něco děje. Ví to i náš čínský kolega Andi a proto dnes přispěchal s nabídkou svých prvních dojmů a fotek z malého testování Elephone P7 Blade.

Elephone P7 Blade je údajně druhý model Elephone, který byl zaslán Andimu k vyzkoušení. Prvním byl P6 a byl otestován loni. Mezitím firma Elephone ušla dlouhou cestu a jejich nabídka se skládá z telefonu ne vyloženě výjimečných, ale jsou to spíš zajímavé přístroje.

Ještě před tím, než Andi uviděl Elephone P7 Blade v reálu, měl možnost shlédnout mnoho jeho fotografií a přemýšlel, zda onen černý přístroj s rudými prvky bude stejně příjemný na pohled i ve skutečnosti. A zde jsou jeho první dojmy.

Elephone P7 Blade – balení

DSC_1130.jpg.pagespeed.ce.YCzMPYkaqK

Po otevření těsně přiléhajícího víka černo stříbrné krabice uvidíte Elephone P7 Blade pečlivě zabalený do plastového obalu. Po vyjmutí telefonu z papírové vaničky najdete veškeré příslušenství, a tím je datový USB kabel, nabíječka a návod k použití. Sluchátka nejsou součástí balení, což Andimu nevadí, protože u telefonů této cenové relace jsou zpravidla velmi nekvalitní.

Elephone P7 Blade – první dojmy

DSC_1153.jpg.pagespeed.ce.gmK4Usghdo

Jak jsem již zmiňovala, Andi očekával, zda černé tělo telefonu s červenými prvky bude v reálu vypadat stejně působivě jako na fotkách. Prý tedy očekával větší vizuální zážitek, ale je to jen jeho subjektivní názor.

Elephone P7 Blade má displej o velikosti 5,5 palců. Ovšem, protože se společnost Elephone snaží držet ceny nízko při zemi má rozlišení jen 960 x 540 p. Dalším projevem zřejmého snižování nákladů na výrobu telefonu je tloušťka rámečku, takže P7 působí poněkud širším dojmem než například OppO Find 7 a dokonce se zdá být širší než stejně široký 5,7 palcový iOcean X8.

650x433xDSC_1167.jpg.pagespeed.ic.bWlmW8rPH9

Cesta snižování nákladů sice učinila Elephone P7 Blade více robustnějším a méně komfortnějším pro uživatele, ale při ceně 99,99 dolarů je to zanedbatelná vada na kráse a Andi se domnívá, že to snad nikomu nemůže vadit.

Pod displejem jsou umístěna tři kapacitní dotyková tlačítka a nad displejem pak 2 MPix přední kamera.

DSC_1148.jpg.pagespeed.ce.XhleA7ya76

Jak už bylo řečeno Elephone P7 je vyveden v barvě černé s červenými prvky. Ty najdeme podél těla jak nalevo, tak i napravo. Zřejmě by měly tyto červené proužky zdůraznit místa, kde jsou umístěna  jednak tlačítka pro ovládání hlasitosti a jednak tlačítka pro zapnutí/vypnutí telefonu.

Reproduktory jsou umístěny ve spodní hraně telefonu, zatímco micro USB a 3,5 mm jack pro sluchátka v horní hraně přístroje.

DSC_1134.jpg.pagespeed.ce.hZZSE2dX8v

Zadní kryt P7 se svou texturou jeví, jakoby byl vyroben z uhlíkových vláken. V jeho horní části najdeme 8 MPix zadní fotoaparát a LED blesk.

DSC_1140.jpg.pagespeed.ce.Y4Kko02DWK

Pokud otevřete zadní kryt najdete vyjímatelnou 2300mAb baterii, dva sloty pro SIM (můžete použít dvě SIM karty standardní velikosti) a je zde také slot pro micro SD kartu.

DSC_1131.jpg.pagespeed.ce.ezAgaoiElF

Celkově se dá říct, že Elephone odvedli dobrou práci na svěžím vzhledu telefonu i při nastavení jeho nízké ceny. Vše prostě funguje tak jak má. A pokud by se vám nelíbila kombinace barvy černé a červené, máte možnost zvolit také variantu bílo červenou.

DSC_1142.jpg.pagespeed.ce.VvJgImC3k8

Andi říká, že testoval telefon venku na přímém slunci OSG displej prý fungoval lépe a nabídnul lepší pozorovací úhly, než by se od telefonu v této cenové hladině dalo očekávat.

DSC_1161.jpg.pagespeed.ce.1PDfzb0FBC

Elephone P7 Blade pohání procesor Mediatek MT6582 a operačním systémem je  Android 4.2.

DSC_1156.jpg.pagespeed.ce.z0d3rAlxU-

Fotit zkoušel Andi za plného světla a když si je prohlédnul fotky v počítači, tak se mu zdály poněkud tmavší, než by mohla napovídat clona f/2,8 a také jsou prý docela zašuměné.

Tolik z Andiho prvních dojmů a zkušeností s telefonem Elephone P7 Blade. Snad jen znovu zopakuji, že je k mání za 99,99 dolarů.

[Gizchina.com]