Xiaomi oznámili, že 15. května/mája uspořádají v Pekingu konferenci. Obecně se spekuluje, s jakou novinkou se společnost ukáže, zde jsou tipy čínské redakce.

Xiaomi Mi3S

650x370xxiaomi-mi3-on-sale-hero.jpg.pagespeed.ic.t9wVH40P7n

Největším favoritem mezi předpověďmi čínské redakce je vylepšený model „S“ stávající vlajkové lodi Xiaomi Mi3. Mi3 již prošel snížením ceny a předchozí „S“ modely (Xiaomi Mi2S, Xiaomi M1 S) byly vždy uvedeny v přibližně stejném časovém odstupu. Očekávané vydání OnePlus je jen dalším motivačním prvkem v konkurenčním boji.

Redakce gizchina.com předpokládá, že Xiaomi Mi3S  bude telefon se stejným tělem, jako aktuální MI3, ale bude mít 3GB RAM, procesor Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz, 4G LTE a vylepšenou přední kameru. Jistě by nebylo od věci vybavit Mi3S funkcí rychlého nabíjení, podobnou, jakou umí Oppo Find 7. Čínské tech weby se na těchto předpovědích shodují, ale předpokládají, že Mi3S se bude designem od Mi3 lišit. Ne tak naše čínská redakce, ta očekává změny v designu až s říjnovým příchodem nového Mi4.

MiPad

548x356xxiaomi-tablet-leaked-1.jpg.pagespeed.ic.Kx73yoL4Z_
Stále jsme se ještě nevzdali naděje, že Xiaomi představí svůj tablet, píše Andi. Aktuální sortiment Xiaomi obnáší smartphony, routery, TV a set top boxy a tablet by jej skvěle doplňoval.

Uniklé fotky dělaly dělaly rozruch v říjnu loňského roku a odhady parametrů byly různé, od chipsetu společnosti Qualcomm po MediaTek, 3G nebo i podpora 4G sítí, ale obecně zastávaný názor je, že půjde o levný 7 palcový tablet s designem podobným iPad Mini.

Xiaomi TV 2

637x305x1011541_580798325289098_818971858_n.jpg.pagespeed.ic.0H3bMVMq61

V dubnu Xiaomi spustili třetí generaci Xiaomi Android Boxu s 4K videem, takže je na čase aktualizovat specifikace také u Xiaomi TV. Aktuální Xiaomi TV se v Číně prodávají za 2999 ​juanů (480 USD) a neočekává se, že by se spolu s případnými vylepšeními náklady zvýšily. Panel s rozlišením 4K asi prozatím nebude, ale určitá pravděpodobnost na zlepšení rozlišení tady je.

Čínská redakce věří, že modernizace Xiaomi TV bude zaměřena především na procesor, dá se podle nich očekávat použití Nvidia Tegra K1, stejně jako na Lenovo K1 TV.

Xiaomi Wearable

363x386xhuawei-talkband-b1.jpg.pagespeed.ic.RqWEVZ4jI4

Mezi další věštby čínské redakce patří chytrý náramek Xiaomi. Konkurenční Huawei, Oppo nebo TCL již jednoduchá nositelná zařízení pro synchronizaci se smartphonem mají, od Xiaomi se jistě něco podobného dá v blízké budoucnosti také očekávat. Pravděpodobně nic složitého, spíš bychom mohli očekávat zařízení se zobrazením času, notifikacemi a jedoduchým monitoringem, cena by však měla být tradičně dostatečně nízká, aby náramek zlákal ke koupi většinu.

MIUI V6

426x420xmiui-6-concept.jpg.pagespeed.ic.w0wxmyamzo

MIUI V5 je skvělá ROM, ale někteří již mohou být trochu unaveni vzhledem uživatelského rozhraní a rádi by viděli něco nového a modernějšího. Konference 15. května by mohla být ideální pro představení aktualizované MIUI V6 pro telefony běžící na Androidu 4.4 Kitkat.

Předpovědi pro MIUI V6 se týkají uživatelského rozhraní s novými ikonami a celkově méně intenzivním designem. Nepřekvapí spousta transparentních menu, hodně aktualizovaná aplikace fotoaparátu a použití ovládacích gest.

MIUI Express

447x413xxiaomi-miui-express-video-hands-on.jpg.pagespeed.ic.rPMmbYX8nS
MIUI Express je k dispozici ke stažení a použití jako beta po dobu několika týdnů. Je pravděpodobné, že se na květnové akci Xiaomi zmíní o lite verzi své ROM a možná také ohlásí její nové funkce a snad i konečné první stabilní sestavení.

Za méně než deset dní uvidíme, s čím přijdou Xiaomi 15. května a dočkáme se rozuzlení těchto hádanek. Co od Xiaomi v roce 2014 očekáváte vy?

[gizchina.com]