Čert a náš čínský kolega Andi nikdy nespí! Takže máme teď jedinečnou příležitost se dozvědět něco málo o první produkční verzi iOcean X8, který Andi měl to potěšení držet v rukou, vyzkoušet si jeho funkčnost, pokochat se jeho designem a sdělit nám své první dojmy a to nejen slovně, ale i prostřednictvím videa a fotek. Pojďme se tedy spolu s Andim podívat na zoubek prvnímu phabletu z nové osmijádrové generace.

650x433xDSC_1002.jpg.pagespeed.ic.lqiNbnYrln

Loni udělal iOcean dojem svým iOcean X7 a o totéž se pokoušejí i letos svou X8, který je směsicí nového skvělého designu, lepší konstrukce a vysoce výkonného hardware.

650x433xDSC_1009.jpg.pagespeed.ic.zbhr410FgB

Vývojáři v iOcean navrhli a sestrojili něco zcela nového. X7 je mrtev, ať žije X8. Pryč je pěti palcový displej a plastové tělo loňského modelu. Pryč je loňský design. Je to prostě obrovský odklon od všeho, co bylo loni. Andi říká, že iOcean X8 vypadá jako trochu větší verze Oppo R1.

650x433xDSC_1013.jpg.pagespeed.ic.7fh83tU9k1

Tělo iOcean X8 je ze slitiny a přední stranu pokrývá Corning Gorilla Glass 3. Rámeček těla zůstává stylový a jednoduchý, jen byl osmkrát zmenšen.

Přes všechnu tu slitinu a sklo je iOcean překvapivě lehký. Andiho redakční váha navážila i s baterií pouhých 171 gramů. Hmotnost je údajně velmi dobře rozložena po celém těle X8 a Andi tvrdí, že se při této váze a šířce phabletu 79 mm, iOcean X8 velmi pohodlně drží jednou rukou (a to prý v Číně dneska docela dost fouká vítr).

650x433xDSC_1031.jpg.pagespeed.ic.kZPsVnHQJc

Celkový design je jednoduchý, elegantní a funkční. Tělo je přiměřeně široké i délka 159 mm je odpovídající 5,7 palcovému displeji.

iOcean se rozhodli X8 sestrojit jako „unibody“. Tedy „jedno tělo, jedna duše“. Což v praxi znamená, že se k baterii o kapacitě 2650mAh nedostanete a také SIM karty, které jsou dvě, můžete vložit pouze pomocí jakéhosi šuplíku, který je umístěn na levé straně. iOcean X8 je dodáván buď s 16 GB nebo 32 GB paměti a Andi vřele doporučuje zakoupit 32 GB verzi, protože paměť není možno rozšířit pomocí SD karty.

650x433xDSC_10391.jpg.pagespeed.ic.ffiJI2bKVr

iOcean X8 – video

Přestože měl Andi možnost testovat X8 pouze pár hodin, podařilo se mu dát dohromady krátké video, ve kterém uvidíte některé detaily phabletu, vlastnosti ROM a také srovnání s OppO Find 7a.

iOcean X8 – první dojmy

Andi tvrdí, že ačkoliv měl možnost si s X8 hrát pouze pár hodin, jeho první dojmy jsou dobré. Vše prý funguje tak jak má, přístroj je rychlý a stabilní.

Je prý velmi pohledný a na podobné úrovni jako Oppo R1. Co Andi hodnotí jako velké plus, je to, že iOcean X8 má větší displej s vyšším rozlišením, 13 PMix kameru a NFC, a to vše za nižší cenu než OppoR1.

Podle Andiho odhadu neexistuje v současnosti nic podobného jako iOcean X8. Zároveň však dodává, že se brzy pokusí o plné a důkladné prozkoumání X8 a neprodleně nám všem podá zprávu.

[Gizchina.com]