Xiaomi představili svůj první osmijádrový smartphone Redmi Note letos 19. března/marca. Přesně týden na to jsme se dozvěděli, že firma díky svému „Hunger Marketingu“ prodala 100.000 kusů tohoto telefonu za něco málo přes půlhodiny.

A vypadá to, že zájem o phablet neklesá, Xiaomi tvrdí, že se jim podařilo získat dalších 15 milionů předobjednávek Redmi Note, který, jak správně uvádí GSMArena, v těchto číslech předstihuje jak Samsung Galaxy S5, tak iPhone 5S a 5C dohromady.

Je ovšem znám nestandardní přístup Xiaomi. Společnost definuje předobjednávky vlastním způsobem a není zcela nezbytné předobjednaná zařízení rovnou platit, registrace pro přístup k informacím o zařízení vás kvalifikuje jako zákazníka předobjednatele.

Bez ohledu na to zůstává Xiaomi Redmi Note jedním z nejdostupnějších osmijádrových phabletů. Náklady na Redmi Note v Číně činí jen 130 dolarů a je dodáván s 5,5 palcovým displejem 720p, osmijádrem MediaTek, 13 megapixelovou zadní kamerou, 5 megapixel předním fotoaparátem a baterií 3200mAh. Stejně jako jakýkoli jiný telefon od Xiaomi i Redmi Note přichází s vlastní ROMkou MIUI.

Není to tak dávno, co Xiaomi oznámili plány etablovat se na nových trzích a kontinentech a zařízení, jako je Redmi Note, populární MI3, Mi2S atd. by mohla znamenat poplach pro konkurenční značky. Společnost také oznámila, že pracuje na svém prvním tabletu, takže v táboře Xiaomi se toho děje poměrně hodně.

[gizchina.com]