High-end specifikace, sofistikovaný design a kvalitní materiály, to jsou detaily, které vidíme čím dál častěji u čínských telefonů. Nová čínská společnost chce jít ještě dál a nabídnout svým zákazníkům telefon, který bude uměleckým dílem.

Prakticky neznámá společnost OOne se představila z kraje letošního roku. Pak o ní nebylo několik měsíců slyšet, aby před nedávnem na sebe opět upozornila svým reklamním letákem na svou novinku OOne, o které říká, že bude malým uměleckým dílem.

V letáku OOne tvrdí, že jejich smartphon bude mít high-end specifikace, bude vyroben z kvalitního materiálu a bude mít sofistikovaný design. Což v pravdě není mnoho informací, na kterých by mohl potenciální zákazník stavět. A přiznejme, že si kupující vybírá na základě jiných a poněkud konkrétnějších informací.

Přesto se naši italští kolegové pokusili vydedukovat z obrázku telefonu něco bližšího.

Podle reklamního letáku se zdá, že telefon by mohl mít tlačítka pro ovládání hlasitosti na pravé straně. Je velmi tenký a lze proto předpokládat, že konstruktéři využili materiálů jako je sklo nebo hliník, spíše než tradičního plastu. Snad prý na veřejnost prosákly i informace, že by telefon měl mít procesor Octacore MT6592 taktovaný na 2,0 GHz s kapacitou 2 GB RAM. Těžko však říct, co bude pravdou a co si představit pod proklamací, že půjde o „umělecké dílo“.

Určitě však bude stát za to sledovat další dění kolem společnosti OOne a jejich debutového přístroje.

[Gizchina.com, Gizchina.it]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.