Kolega Yash Garg z gizchina.com zjistil novinky o připravovaném tabletu od Xiaomi :

Dlouho očekávaný tablet od Xiaomi vypadá, že už je konečně na cestě a podle všeho ve velkém stylu. Podle informací z Taiwanu se Xiaomi připravuje na vypuštění prvního tabletu ve svém portfoliu, který bude mít Xiaomi  7.85 palcový displej podobný Ipadu mini.

Co je však působivé, je fakt, že se Xiaomi tablet pokusí napodobit novější, výkonnější vezi Ipadu mini, aspoň co se týče displeje. Podle zpráv bude mít zařízení stejné ´retina´rozlišení  jako Ipad mini 2, tedy 2048×1536 pixelů, což bude znamenat hustotu pixelů na palec (ppi) v hodnotě 324.

Uniklé fotografie údajného připravovaného Xiaomi tabletu

Uniklé fotografie údajného připravovaného Xiaomi tabletu

Tablet od Xiaomi se bude podle očekávání vyrábět v jedné z továren Foxconnu, který jak jistě víte, produkuje výrobky Xiaomi už poměrně dlouhou dobu. Vlajkový model Xiaomi Mi3 a ostatní modely řady Hongmi jsou také výrobky Foxconnu.

Xiaomi udává tón cenové politice na trhu už od svého založení v roce 2010 a v této praxi bude pravděpodobně pokračovat i s tímto tabletem, zařízení má stát pouze 1000 juanů, tedy 160 USD. Podle Focus Taiwan musíme počkat do 3. nebo 4. čtvrtletí tohoto roku, než se nám podaří dostat tento tablet do rukou, takže si ještě chvíli počkáme.

UPDATE : Vypadá to, že Xiaomi spolupracuje na projektu tohoto tabletu s Intelem a Nvidií, což nedočkavost šroubuje ještě mnohem výš.

Zdroj1 a Zdroj2

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.