Má-li displej telefonu velikost 6,4 palců, spousta ostatních je oproti němu mini. Teď se vyrojily spekulace o verzi mini telefonu ZTE Nubia X6, na webu Weibo se totiž o něm objevilo několik informací. Tento „mini“ telefon by měl mít 5,2 palcový FHD displej, což je dostatečná velikost i rozlišení pro stěžejní modely dneška.

Ještě nepotvrzený telefon se může údajně chlubit stejně působivými parametry, jako jeho větší bratr, samozřejmě kromě velikosti. Nubia X6 Mini bude podle Weibo mít 3 GB RAM, 32 GB ROM, čtyřjádrový Snapdragon 801 (pravděpodobně také s taktem 2,3GHz), 13MP hlavní fotoaparát a pravděpodobně slabší snímač na přední straně. I když to zdroj uniklých informací neuvedl, dá se předpokládat, že kapacita baterie se oproti svému většímu předobrazu a jeho 4250mAh mírně sníží. Mluví se i o podpoře sítí 4G LTE, telefon by měl fungovat s KitKatem a používat ZTE rozhraní Nubia 2.1.

Další spekulativní info uvádí očekávanou cenu 3299 CNY (529 USD, 383 EUR), datum vydání nebo oficiálního představení zatím nejsou součástí předpokladů. Cena ZTE Nubia X6 Mini telefon posouvá k high-endu, ale jeho specifikace ji odůvodňují. Původní Nubia X6 byla představena minulý měsíc.

[gizchina.com]