Těžký je život člověka píšícího o čínských telefonech a zároveň zájemce o obnovu svého mobilního parku v podobě iOcean X7. Těch novinek je taková spousta, že když si člověk myslí, že snad již má vybráno, přijde další model a oznámení a snadno se stane, že si řekne, tak počkám ještě na tento. Ale jednou je třeba to zastavit a říct si: „a stop, kupuji“ nebo by nemusel ten výběr nikdy ukončit.

Před nedávnem jsem si myslel, že mám již vybráno, když jsem se rozhodl pro iOcean X8 a říkal si, že snad jedině velký fail mě odradí od nákupu tohoto designově i výkonově vybroušeného modelu. A co čert nechtěl, on nastal. Tak jsem si řekl, že když už jsem v koncích, obrátím se na vás, na naše čtenáře, ať mi trochu helfnete. Zde je můj aktuální TOP 4 Který telefon si mám koupit?

OnePlus One

oneplus

OnePlus One bude bez debat skvělý telefon s úžasným poměrem cena/výkon. Zde nacházím snad jen samé plusy, i když cena je poněkud vyšší než na jakou jsem byl doteď u čínských telefonů zvyklý. Co mi však přijde poněkud otravné a beru jako mínus, je jejich marketingová kampaň, která možná zacílí tam kam potřebuje, na mě však ne.

JiaYu G6

jiayug6

 

Na JiaYu G6 jsem se zaměřil hned poté, co se objevila již zmiňovaná zlá zpráva o frekvencích iOcean X8. Již loni jsem si původně vybral JiaYu G4, že jsem si ho nakonec nekoupil je věc jiná. U tohoto telefonu moc mínusů nenacházím, snad jen ty mastodontní ikony ve stock rom, ale to není nic, co by se nedalo vyřešit.

Zopo ZP998

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Ze Zopo ZP998 jsem byl při recenzování naprosto nadšenýale jak je i kyselo moc kyselé a bramborák moc bramborový, tak tento skvělý telefon mi přijde moc zakulacený. Já vím, prkotina, ale počítám jako mínus. Jinak to byl hlavní favorit hned po iOcean X8.

Meizu MX3 Ubuntu

meizu-mx3-ubuntu

 

No a nakonec tady mám Meizu MX3 s Ubuntu. Ubuntu jako operační systém mám moc rád a rád bych ho vyzkoušel i v telefonu. Otázkou je, zda to vyzkoušení má být rovnou podmíněno i nákupem. Meizu MX3 jako telefon je výborný, tady bych žádné brambory nehledal.

Tak který telefon bych si měl koupit? Zkuste mi pomoci hlasováním a pokud jste zde nenašli vašeho favorita, dejte mi vědět v komentářích.

[socialpoll id=“2197841″] [Vlastní]