Po své recenzi Oppo Find 7a a používání telefonu již den po oficiálním uvedení, jsem si říkal, že je na čase o něm zase něco napsat. A bohužel to nejsou dobré zprávy, píše kolega Andi z čínské redakce.

Kdo čte naše stránky, bude pravděpodobně vědět, že Andi si Oppo Find 7a koupil hned po jeho uvedení v Číně. Od prvního dne byl z telefonu nadšen, ale když čínskou verzi operačního systému rootnul a doinstaloval Google apps, telefon přestal pracovat na čínských WCDMA sítích. Mimochodem Oppo umožňuje root telefonu, aniž by došlo ke ztrátě záruky, takže Andi neměl strach, že se věci nedají do pořádku.

Objevil se však další zásadní problém, který z Andiho Find 7a neudělal nic jiného, než drahý skoro nepoužitelný telefon, ghost touches, čili doteky ducha. Pokud nejste obeznámeni s termínem, v podstatě to znamená, že obrazovka registruje doteky, které nebyly provedeny, takže se telefon chová, jako by jej ovládala neviditelná ruka. Zde je video ghost toches na Oppo Find 5.

Doteky ducha se rychle stávaly intenzivnějšími a jediným řešením byl častý reboot.

Tento efekt znemožňující použití telefonu může být způsoben několika různými problémy ať už hardwaru nebo softwaru. Kdo by měl podobné problémy, zde je několik věcí ke kontrole:

  1. Umožňuje-li váš telefon přístup k baterii, zkontrolujte její tvar. Baterie se někdy může z různých důvodů nafouknout, tlačit ze spoda na displej a vyvolávat tento jev. V tomhle případě pomůže výměna baterie.
  2. Důkladně očistěte displej, v některých případech může i tohle pomoci.
  3. Odstraňte ochrannou folii.
  4. Upadl vám telefon? Mohlo dojít k poškození způsobující ghost touches.
  5. Uveďte telefon do inženýrského módu a spuťte screen test. Na Andiho telefonu Oppo se inženýrský mód dosáhne vytočením *#808#. Pak položka Touchscreen -> Touchscreen auto test.
  6. Pokud nepomáhá žádný z předešlých postupů, vyčistěte cashe telefonu, zálohujte si všechna data a reinstalujte ROM. Nepomáhá-li ani reinsatlace, instalujte jinou ROMku, pokud to váš telefon umožňuje.

Co ale dělat, když váš telefon projde uvedenými pokusy a stále máte problém? Andi kontaktoval výrobce, který mu sdělil, že jde pravděpodobně o hardwarový problém a má telefon reklamovat u prodejce. Jedná se o stejnou radu, kterou dostal jeho kamarád, který své Oppo Find 5 koupil v Číně a přestalo pracovat po návratu do Velké Británie. Pokud tedy máte telefon Oppo koupený v Číně, Oppo International vám nepomůže!

Takže Andiho Find 7a se vrací k prodejci a Andi doufá, že jde o jednorázový případ a jiní majitelé Oppo Find 7a nemají stejný problém. Jestli znáte nějaké další možné opravné prostředky, dejte nám vědět.

[gizchina.com]