Společnost OnePlus neztrácí čas a dál zveřejňuje země, ve kterých bude OnePlus One dostupný. K těm, které byly zveřejněny dříve, přibyl Hong Kong následovaný Portugalskem, Itálií, Francií a Španělskem. Pochopitelně je všude deklarovaná cena pod 350 EUR. Počet států s dostupností telefonu se tak zvýšil na dvanáct.

Se zvyšujícím se počtem států, kde bude OnePlus One dostupný, se nabízí otázka, v jakých sítích bude telefon pracovat. Ve zveřejněných specifikacích se dočteme: GSM Only a Global LTE.  S GSM by problém být neměl. Jak na tom jsme s LTE? Odpověď musíme hledat u našich operátorů.

U T-Mobile najdeme mapu pokrytí s informací o LTE síti s maximální rychlostí 150 Mb/s pro stahování dat a 50Mb/s pro odesílání dat na frekvenci 1800 MHz.

LTE _ T-mobile

Mapka pokrytí T-mobile 

U O2 najdeme taktéž mapu pokrytí a údaj o maximální rychlosti LTE 75 Mb/s s frekvencí 1800MHz.

LTE _ O2

Mapka pokrytí 02

Vodafone rychlou síť definuje mírně odlišně.  Na internetových stránkách se dočteme o Turbo internetu. Turbo internet je kombinací 3G sítě a LTE o frekvenci 900 MHz s rychlostí maximálně 20 Mb/s. Síť LTE na frekvenci 1800 MHz umožňuje maximální rychlost stejně jako u T-Mobile 150 Mb/s pro stahování dat a 50Mb/s pro odesílání dat.

Vodafone asi jako jediný informuje o tom, že uvedené rychlosti jsou maximální a reálná rychlost může být na 40 – 60 procentech rychlosti maximální.

LTE _ Vodafon

Mapka pokrytí Vodafone

 Už máte telefon s LTE a simkartou podporující LTE sítě ?