Od chvíle, kdy jsem se dozvěděla, že dostanu k testování  THL T200, byla jsem natěšená jako malé děcko před Vánoci. Zároveň jsem si uvědomila, že to bude taková moje malá premiéra. Šestipalcové pádlo poháněné osmijádrovým procesorem jsem doposud v ruce nedržela. A tak, když nadešel den D a pošťák zazvonil dvakrát u mých dveří, převzala jsem plna očekávání krabici s telefonem. Po vybalení THLka jsem jen vytřeštila oči a z úst mi vyklouzl nepublikovatelný výraz. Ihned se také projevila moje úchylka dávat věcem přezdívky, takže pusťme se do recenze „Velkého téčka“, které mi k testování zapůjčil mnshop.

Recenze THL T200 – obsah balení

2

 

Krabička, v jejíž útrobách se nachází nejen telefon, ale i nezbytné příslušenství, je klasických tvarů, bílé barvy a jen víko je ozdobeno v levém horním rohu stříbrným nápisem THL. Uvnitř najdeme kromě telefonu také EU síťovou nabíječku, synchronizační a nabíjecí kabel, sluchátka, jednoduchý manuál v angličtině a češtině a náhradní ochrannou folii na displej. Ale to není vše, jako pozornost podniku THL objevíme i zadní ochranný kryt na mobil. Také mnshop nezůstal pozadu a jako dárek pro zákazníka přibalil kabel pro OTG propojení.

Recenze THL T200 – design1

Co se vzhledu týče, řekla bych, že THL T200 nijak nevybočuje z designové řady jiných THL přístrojů, na jakou jsme zvyklí. Zaoblené jsou nejen rohy telefonu, ale také jeho spodní strana, je prostě celý takový oblý. Určitě to není na škodu, ale přiznám se, že mému oku spíš lahodí poněkud ostřeji řezané křivky. K testování jsem dostala bílou variantu THL T200, ale vězte, že k mání je také v barvě černé. Přezdívka „Velké téčko“ vůbec není od věci, protože je to opravdu obr. Posuďte sami: 160,8 x 84 x 9,4 mm jsou vskutku úctyhodné rozměry. První den jsem s tímhle pádlem docela bojovala a pro jistotu jej držela obouruč. Druhý den se to zlomilo a já začala zjišťovat, že velikost může být v mnoha směrech spíš výhodou, kupříkladu při focení jsem nad rozměry THLka doslova jásala. Přes svou velikost je THL T200 poměrně lehký a tak svou váhou 185g nezaskočil ani mě, netrénovaného jedince s minimem svalové hmoty.

10

Chvíli jsem si také zvykala na to, že tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu je umístěno z čelního pohledu na levé hraně přístroje a v prvních dnech neomylně hledala onen čudlík úplně jinde.

12

 

S kolíbkovým tlačítkem pro ovládání hlasitost jsem tento problém neměla, je stejně jako u mého Newmana N1 umístěn na pravé hraně mobilu.

V pravé horní části, přímo nad displejem pak najdeme přední 8 MPix kameru a nalevo od ní objevíme například při dobíjení telefonu notifikační LED diodu. Ovládací tlačítka jsou zakomponována do dolní části displeje a tím pádem jsou podsvícená. Nutno poznamenat, že kromě tří standardních tlačítek je tu i ikonka, která celou spodní tlačítkovou lištu skryje.8

Na horní hraně „Velkého téčka“ jsou umístěny vstupy pro sluchátka a nabíjecí/synchronizační kabel.6

Kdo by hledal hlavní, 13 MPix kameru, tak neudělá chybu, když telefon otočí displejem dolů a na zadní straně nahoře tak najde nejen kameru, ale i přisvětlovací diodu a v dolní části pak kruhový reproduktor.

5

Recenze THL T200 – displej

Že velikost je výhodou jsem doznala i při práci s dipslejem, který je šestipalcový FHD OGS technology s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, pokrytý Gorilla Glass III . Displej nabízí ostrý obraz, plné barvy a kvalitní zobrazení, což jsem opět velice ocenila při focení, kdy byly dobře vidět i naprosté detaily.  Displej pracuje s 16 milióny barev, a to právě u fotek vyvolává pocit naprosté věrohodnosti barevného podání.

Recenze THL T200 – výkon a OS

V hrudi „něžného obra“ tepe osmijádrový MTK6592 s taktem 1,7GHz, GPU Mali 450 MP4 a 2 GB RAM. Vnitřní paměť telefonu je 32GB s možností rozšíření až na 64GB, a to pomocí paměťové karty. Operačním systémem je Android 4.2.2.

14

 

4

 

THL T200 je dual sim. Oba sloty na simky najdete po otevření zadního krytu víceméně vlevo nad baterii, nad nimi vlevo je pak slot pro SD kartu. Jak jsem při minulém testování DooGee Turbo DG2014 měla problém s umístěním sim karet, tak v případě THL T200 jsem okamžitě pochopila jak a kam karty zasunout a dokonce i mně bylo na první pohled
zřejmé, že jeden slot je pro standardní simku a ten druhý pro micro SIM.

3

 

Jak je patrno z fotky, baterie je vyjímatelná 2500mAh a dobíjela jsem ji během testovacího týdne pouze dvakrát, což bylo možná dáno i tím, že jsem měla poměrně často
mobil připojený k PC.

Opět jsem kromě nejběžnějších aplikací nainstalovala hru Dead Trigger 2 a stejně jako u testování DooGee jsem radost ze hry přenechala svému manželovi. Asi po hodině herního nasazení jsem se pozeptala na jeho dojmy a uslyšela jen samá slova chvály. Manželova věta: „To víš, je to oktakór, tam to musí fičet i kdyby nechtělo.“, mě jen utvrdila v tom, co jsem avizovala už v titulku dnešní recenze, že závislost na droze THL T200 vzniká velmi rychle.

2

Recenze THL T200 – připojení a konektivita

Připojení k domácí Wifi bylo doslova bleskové a bezproblémově drželo i v nejzasší části našeho bytu, a to dokonce za zavřenými dveřmi. Bylo pro mě však překvapením, že „wifina“ držela i poté, co jsem „Velké téčko“ vzala ven na zahradu. Pravda, spojení s wifi asi po minutě spadlo, ale i přesto to považuji za solidní výkon. A když už jsem byla na zahradě, zapnula jsem GPS. GPS se chytla velice rychle a i přes mé zběsilé pobíhání fungovala přesně. Jen jsem se pak dozvěděla od souseda, který mě pozoroval z okna, že si myslel, že jsem se zbláznila. Inu, co si taky myslet o ženské, která lítá po zahradě a míří mobilem k vzhůru nebesům, že.

 

THL T200 – fotoaparát

Pokud bych kvůli něčemu uvažovala o koupi THL T200, pak by to byl rozhodně fotoaparát. Fotí výtečně a já byla doslova nadšena. V nastavení kamery nalezneme to nejdůležitější, tedy ty nejběžněji používané režimy, včetně režimu „krása tváře“, „zachycení úsměvu“ a „hdr“. Lze nastavit ISO až na hodnotu 1600, expozici (EV) můžete posunout z hodnoty nula o tři stupně jak do plusu tak do mínusu a najdete i několik možností pro vyvážení bílé. Samozřemě nechybí ani nastavení pro jas, kontrast a saturaci a několik možností pro „tónování“ fotografie. Co naopak chybí jsou tzv. „mrvítka“. Ale ruku na srdce, jsou u mobilního foťáku opravdu nutná? Mně tedy rozhodně nechyběla.

V rámci focení jsem se snažila vyzkoušet vše a kameru THL podrobila jak velmi ostrému světlu, tak šeru i úplné tmě. Z mého pohledu dopadlo vše na výbornou, dokonce i při focení na „noční režim“ byla fotka jakž takž čitelná, přiměřeně ostrá, ale docela dost šuměla. S hlavní 13 MPix kamerou jsem prostě navýsost spokojená. Přední 8MPix kameru jsem samozřejmě vyzkoušela také, ale svou selfie vám k nahlédnutí nenabídnu, nerada by bych vás vyděsila. Ani použití řežimu „krása tváře“ nezakrylo fakt, že na každé takovéto fotce vypadám jako strážce hrobky.

Recenze THL T200 – závěr

I přes mé prvotní boje a zvykání si na velikost THL T200 jsem byla na konci testovacího týdne spokojená jak s velikostí přístroje, tak především s jeho výkonem a plynulým fungováním. Překvapila mě rychlost s jakou se stahovaly aplikace, rychlost a kvalita propojení s Wifi, plynulost her, ale hlavně skvělá funkčnost zadní kamery. Myslím, že z „Velkého téčka“ budou nadšeni všichni ti, kteří rádi a často hrají na mobilu hry, velikost displeje a osmijádro, je přesně to, co by je mohlo nadchnout. I cena je za takto našlapaný smartphone velmi příjemná.

THL T200 najdete na stránce mnshopu, který telefon k testování zapůjčil.

THL T200 specifikace

OBECNÉ
Výrobce THL
Model T200
Datum vydání v prodeji
DISPLEJ
Velikost 6 palců
Rozlišení
1920 x 1080
Ochrana  Gorilla Glass III
Další IPS-LCD, OGS, multitouch, 16 mil. barev
CHARAKTERISTIKA
OS Android 4.2.2
Chipset Cortex A7 Octa core
CPU 1,7Ghz MTK6592
GPU Mali 450 MP4
RAM 2 GB
Baterie 2500 mAh
Další sensory G, P, L, snímač zrychlení
FOTOAPARÁTY
Zadní
13 megapixel, blesk, autofocus
 
Video 3GP/MPEG4
Přední 8 megapixel, podpora Skype video hovorů
PAMĚŤ
Vnitřní 32 GB
SD card micro SD až 64 GB
PODPORA
Dual-sim ano, 1 x standard SIM, 1x micro SIM
WCDMA 850/2100 MHz
GSM 900/1800 MHz
PARAMETRY
Velikost (mm)  160,8 x 84 x 9
Váha (g) 185
Barvy bílá, černá
INFO O NÁKUPU
Kde nakoupit
http://www.mnshop.cz/
Cena 8227,-Kč s DPH
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.