V Číně si konkuruje nepřeberné množství výrobců a nové modely přibývají na trh v šíleném tempu. Ne každý je však z různých důvodů dostupný za hranicemi rudé země. Pojďme se tedy podívat na některé čínské telefony dobře dostupné v Čechách, které pořídíme za běžných obchodních podmínek, s dvouletou zárukou a možností rychlého vyřízení případných reklamací. V tomhle seznamu nechceme představovat pouze high-endové telefony nebo novinky, spíš jsme se zaměřili na poměr výkon/cena. Začněme těmi levnějšími.

Elephone P7 mini

elefea

Kdybych chtěl použít otřepané „za málo peněz hodně muziky“, řekl bych to o P7 mini. Mini v názvu je trochu habaďůra, jde totiž o zmenšeninu 5,5 palcového P7 a zas o tolik se telefon nezcvrknul. Tohle mini znamená, že displej je 5″ a najde se jistě dost lidí, pro které je tento rozměr spíš maxi. Ale k telefonu. Když se vrátím k displeji, ten kromě svých rozměrů nabídne trošku menší rozlišení, než na jaké jsme v poslední době zvyklí, QHD čili 540 × 960 pixelů. Je ale vybaven technologií IPS a je to multitouch panel, takže o jasnost a pohodlné ovládání je postaráno.

Procesor má P7 mini čtyřjádrový MT6582 s taktem 1,3GHz a grafickým čipem Mali 400 MP. Operační paměť je 1GB, vnitřní 4GB a s SD kartou si poradí až do 64GB. Telefon je to dual SIM, jedna standard a jedna micro SIM karta zde fungují obě naráz v režimu standby. 2MPix má přední kamerka, zadní 8 megapixel je doplněný LED bleskem. Pěkné je od něj, že zvládá OTG, to se moc u telefonů za tyhle peníze nepotká. Zevrubné info k němu, včetně skvělé ceny samozřejmě, najdete na beryko.cz a na našich stránkách se můžete těšit na recenzi.

Haier W910

W020120712627978107923

Tenhle telefon je v našem seznamu výjimečný svou odolností vůči vodě a prachu, jeho certifikace je IP54. Další výjimkou je také použitý procesor, jako jediný mezi ostatními zde uvedenými telefony používá čipset od Qualcommu, a to dvoujádrový Snapdragon S4 MSM8260A s taktem 1,5GHz a grafickým čipem Adreno 225. Sekunduje mu 1GB RAM, interní paměť je 8GB, rozšiřitelná až o 32GB za pomocí micro SD karty. V AnTuTu tenhle telefon posbíral 16.780 bodů.

Haier dostal kvalitní retina displej v HD rozlišení o velikosti 4,5″ s technologií IPS a ochranou Gorilla Glass II. Se svou odolností a procesorem Snapdragon, u kterého odpadají potíže s GPS, kterými občas trpí procesory Mediatek, se telefon dobře hodí třeba na geocashing. Další podrobnosti o něm najdete na stránkách here-shopu, kde jej naši čtenáři mohou pořídit s pětiprocentní slevou (více o slevě zde).

JiaYu G3C

jiayug3c

Tohle JiaYu je letošní výrobek a novinka na našem trhu. Svým designem vychází ze staršího G4C a je přímým pokračovatelem JiaYu G3, který se pro tuto značku stal klasikou a dodnes se dobře prodává. G3S ovšem svého předchůdce předčí jak specifikacemi, tak nižší cenou. Má 4,5-palcový IPS displej s HD rozlišením 1280 x 720 pixelů a ochranným gorilím sklem, pod kterým pracuje procesor Mediatek MTK6582M taktovaný na 1,3 GHz pro každé ze svých čtyř jader (úsporné Cortex A7), s 3D akcelerátorem Mali 400 MP a 1GB operační paměti (16.997 bodů v AnTuTu). Přístroj poskytuje 4GB úložného prostoru a akceptuje micro SD karty do 32GB. Dostal 8MPix hlavní fotoaparát a 2MPix přední a podporuje dual SIM (obě SIMky standardní velikosti) v režimu standby. Je navíc vybaven na svou velikost výbornou 3000mAh baterií, výrobce slibuje až 220 minut hovoru. Kompletní specifikace a popis telefonu jsou na stránkách here-shopu a i na tento telefon má náš čtenář možnost uplatnit slevu 5%. Stačí při objednávání vyplnit do kolonky „použít slevový poukaz“ kód GIZCHINA.

Xiaomi Redmi

xiaomi-redmi

Hongmi, čili rudá rýže, takový byl původní název, který se narozdíl od telefonu používá už jen v jeho rodné Číně. Dnes jej známe pod anglickým Red Rice nebo častěji jako Redmi. I známý čínský výrobce trpí na těžkosti s kloudným pojmenováním některých svých telefonů a u téhle klasiky chvíli trvalo, než se ustálila na již zažitém Redmi. Jde o nejlevnějšího reprezentanta Xiaomi a není to už žádný nováček ani na našem trhu, nicméně jde stále o vynikající telefon tradičního výrobce. Přibližme si jeho specifikace. Redmi je vybaven 4,7″ multidotykovým IPS displejem s HD rozlišením, který je chráněn pevným Gorilla Glass II. Srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor Mediatek MTK6589T (opět jádra Cortex A7) s taktem 1,5GHz a grafickým čipem PowerVR SGX544. Telefon má 1GB RAM a 4GB vnitřní paměti, kterou lze rozšířit micro SD kartou o 32GB. Fotoaparáty jsou zde s rozlišením 1,3MPix přední a 8MPix zadní, který zvládne i natáčení videa ve Full HD. Kapitolou sama pro sebe je uživatelské prostředí MIUI, zde v poslední verzi v5 na bázi Androidu 4.2, které si po celém světě oblíbily miliony uživatelů a je hojně používáno i na telefonech jiných výrobců. V poslední době se daleko víc mluví o phabletu Redmi Note (oficiální české zastoupení Xiaomi jej do své nabídky zařadí v květnu), ale na tenhle telefon by
se rozhodně zapomínat nemělo. Více informací o něm a dalších telefonech Xiaomi najdete na Xiaomimobile.cz, naše recenze je zde.

THL T11

thl_t11_14_3

T11 je další novinkou na našem trhu a první telefon zde, který se může pochlubit octa core procesorem. THL s tímhle telefonem přišli letos a zákazník v něm najde alternativu k malinko staršímu T100S Iron Man, oproti kterému má jen trochu horší specifikace, zato však citelně příjemnější cenu. Jestli jsem na začátku článku povídal něco o otřepané frázi, u T11 ji klidně otřepu znovu. Osmijádrový MT6592W s grafikou Mali 450 MP, frekvencí 1,7GHz a 2GB RAM slibuje velký výkon a hladký chod…čehokoli, co si do telefonu nainstalujeme (v AnTuTu přes 27.000). Paměť telefonu je pěkných 16GB, micro SD může přidat dalších 32GB. Náklady se šetřily na displeji, oproti Iron Manovi s FHD, má T11 „jen“ HD rozlišení, jinak displej nabídne, co se dnes sluší a patří. IPS, multitouch, Gorilla Glass III. T11 má také o něco slabší foťáky, 5 a 8MPix, Iron Man 2 x 13 megapixelů. Zbytek výbavy už oba telefony sdílí a že není marná. Dual SIM, OTG, NFC, baterie o kapacitě 2750mAh atd. Jen se sami podívejte na beryko.cz, ceny se určitě neleknete.

Zopo ZP998

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ZP998 je posledním telefonem z produkce Zopo a dá se tedy od něj očekávat nadstandard. Jak již napsal kolega ve své recenzi, kterou najdete tady, je to oktakór a jako takový slibuje velký výkon a bezproblémový chod i těch nejnáročnějších her a aplikací. Abych byl konkrétní, tohle osmijádro je opět od Mediatek a to MT6592 s grafickým čipem Mali 450 MP a u těchto telefonů nezbytnými (a štědrými) 2GB operační paměti. V AnTuTu se kasá výsledkem blízkým 26.000 bodů. Jak jinak. Papírově skvělý výkon potvrzuje v praxi naše recenze a jistě jej potvrdí i spokojení zákazníci. Úložný prostor telefonu 16GB je možno rozšířit micro SD kartou až o dalších 64GB. Displej je zde také větší, než u telefonů výše uvedených, nabídne plochu 5,5 palce. Aby byl tak velký panel krásně ostrý, dostal FHD rozlišení 1920 x 1080 pix, samozřejmostí je IPS, multidotykovost a ochrana gorilou II. Na poli optiky najdeme taky nadstandardní vybavení, 5 megapixel na předním a 14 na zadním fotoaparátu, který má samozřejmě k ruce LED blesk a všemožná nastavení, která Android 4.2 nabízí. Videa nám ZP998 natočí ve Full HD. V rámci konektivity nabídne bluetooth 4.0, GPS s asistencí A-GPS, samozřejmě Wi-Fi a to i se schopností tetheringu a, ne tak docela samozřejmě, se může pochlubit i NFC. Je to další dual SIM tohohle seznamu, akceptuje jednu micro a jednu SIM standardní velikosti. Tenhle a další Zopáky hledejte na Zopomobile.cz.

Ulefone U629

ef82a45fdbd10cd5eb73294e41d471a9

Začali jsem Elefounem, skončeme Ulefounem a představme si phablet u nás ne zrovna známého výrobce. Phablet, takže obřík. Velikost displeje U629 je úctyhodných 6,5″ a rozlišení HD, tedy 1280 x 720 pixelů. Nabízí se tedy komfortní plocha pro hry, video (klidně i ve skupince lidí, velikost to umožní a IPS zajistí skvělou čitelnost i z různých úhlů), internet nebo třeba uplatnění v podobě čtečky knih. Na takovém displeji není zapotřebí posunovat stránku po přečtení každého druhého řádku.
One Glass Solution řešení displeje drží tloušťku tohoto velkého telefonu na velmi pěkných 9,7mm. Displej je multidotykový, pište si klidně pěti prsty. Procesor dostal do vínku osmijádrový MT6592, takže grafický čip je opět Mali 450 MP a takt 1,7GHz. Operační paměť má 2GB, interní úložiště nabídne 16GB a podporu micro SD karet do velikosti 32GB. Focení s tak velkým přístrojem má něco do sebe, 6,5 palcové zobrazení chystaného záběru je dobrým pomocníkem. Přední foťák U629 je 5 megapixelový s interpolací na 8MPix, na zádech najdeme 13MPix kameru. Kromě standardních způsobů konektivity, jako je bluetooth, USB a Wi-Fi má telefon schopnost USB host, tedy OTG pro připojení periferií přes USB kabel. U629 vyživuje i na tak velký telefon jistě více než dostačující baterie s kapacitou 3800mAh. Info o něm a spoustě dalších telefonů k prodeji nabízí mnshop.cz.

 

Tak to byl průřez sedmi zajímavými telefony, které lze v Čechách jednoduše koupit. Většinu z nichž už asi budete znát, některé pro vás mohou být novinkou a co jistě leckoho překvapí, jsou ceny některých z nich. Přidávám ještě pár odkazů na české recenze, které vznikly v redakci gizchina.cz a jsou dělány rovněž na telefony s dostupností v ČR.

recenze Zopo ZP700

 recenze THL T5S

recenze THL T100S Iron Man

recenze iNew i6000

recenze NEO N003

recenze Doogee Turbo DG2014

recenze JiaYu G4 Turbo

recenze Nubia Z5S mini

recenze Zopo ZP980+

recenze THL W200S

recenze iNew V3

recenze Philips Xenium W8510