Jak už je všeobecně známo, smartphon OnePlus One zahájí svůj raketový start 23. dubna/apríla v Pekingu, což je necelé dva týdny poté, co byl do světa vypuštěn Samsung Galaxy S5.
Asi právě proto vyzval OnePlus, prostřednictvím G+, společnost Samsung na souboj. Samozřejmě se nejedná o klasický duel na život a na smrt, ale rozhodně se dá říci, že je to hozená rukavice pro uživatele smartphonů.

Tento krok OnePlus je zřejmě podmíněn tím, že by rádi, aby zatím nerozhodnutí potenciální zákazníci nechali své peníze v peněženkách, dokud jejich vlajková loď OnePlus One nebude v prodeji a nerozhodli se pro koupi právě Samsungu Galaxy S5. Proto vydali na G+ infografiku s porovnáním obou značek mobilů, s nenápadným odkazem na to, že právě koupí OnePlus One může ctěný zákazník ušetřit pár peněz.

Nutno podotknout, že OnePlus nic nezastírá a infografika je upřimná. Přesto, že by se dalo očekávat, že OnePlus zdůrazní pouze specifikace, které jsou oproti Samsungu výhodnější, úvádějí také specifikace, ve kterých má Samsung navrch.

667x500xGalaxy-S5-vs-OnePlus-One.jpg.pagespeed.ic.LePsBFpsoX

 

Pokud se podíváte na infografiku zjistíte, že většina parametrů hraje ve prospěch OnePlus One. Mezi výrazné a překvapující vyjímky patří například snímač tepové frekvence, který u Samsung Galaxy S5 najdeme, ne tak u OnePlus One. Dále OnePlus One disponuje menším počtem pixelů jak v zadní, tak i v přední kameře.

Ti, kteří občas mobilem fotí, jistě ví, že větší počet pixelů ještě nemusí nutně znamenat lepší fotoaparát. Což rozhodně platí u kamery modelu OnePlus One. Na rozdíl od Samsungu má kamera OnePlus One nejen větší počet čoček, ale pracuje také s nižší clonou (f/2.0) a má tak větší rychlost závěrky.

Samozřejmě i další specifikace, ve kterých se OnePlus One a Samsung Galaxy S5 liší  (kapacita ROM, velikost RAM a hlavně cena), dávají kladné body právě OnePlus One.

Co ovšem není zmíněno, jsou další speciální funkce Galaxy S5. Konkrétně je to hybridní automatické zaostřování u kamery, režim úspory baterie a je voděodolný. Smasung Galaxy má také slot pro SD kartu. Toto vše u OnePlus One nenajdeme.

Dá se však předpokládat, že OnePlus One ještě zcela neodhalil všechna svá tajemství. Do oficiálního zahájení prodeje, pravda, zbývá pár dnů. Takže se možná můžeme dočkat nějakého překvapení v podobě odtajnění speciálních funkcí OnePlus One.

Pokud bych se já měla rozhodovat mezi Samsungem a OnePlus, měla bych s nejvyšší pravděpodobností už jasno. A jak byste se rozhodli vy?

[zdroj]