V Číne byl kolem zahájení prodeje 5-palcového osmijádrového Coolpad F1 na začátku tohoto roku velký rozruch. A nyní by se totéž mohlo dít v celosvětovém měřítku.

Coolpad F1 se poprvé objevil v Číně coby exkluzivní čínský mobil, ale od té doby, kdy začal podporovat také sítě WCDMA 3G (900/2100MHz), si jej mohou užívat i zákazníci mimo Čínu jako nízkonákladový osmijádrový smartphon.

Základem je 5-palcový 720 p displej. A to není vše, Coolpad F1 se také může pochlubit procesorem MT6592 1,7GHz MediaTek, dále pak 2 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti, podporou micro SD a Dual SIM. Ale nejen v této oblasti se snaží Coolpad F1 držet ceny nízko při zemi. Disponuje také poměrně solidní 13MP zadní kamerou, přední kamera se nenechá zahanbit svými 5MP. Třešničkou na dortu je vyjímatelná 2500mAh baterie.

440x293xcoolpad-great-god-f1-rear.jpg.pagespeed.ic.Q8dgfL-zPe

 

Většina příznivců mobilní techniky hovoří především o Xiaomi Redmi nebo o Redmi Note. Ale nástup Coolpad F1 by mohl jejich pozice ohrozit. F1 by totiž mohla být ideálním přístrojem pro každého, kdo chce stejně dobrý hardware, ale za podstatně nižší cenu!

Komerční stránky Spemall nabízejí už nyní Coolpad F1 za velmi příjemných 229,99 dolarů.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.