Všichni víme, že Android tablety jsou skvělé. Pakliže toto tvrdíte i vy, je větší než průměrná šance, že sami vlastníte jedno, či více zařízení, která pracují pod systémem Android.
Ovšem jsou i tací, kteří preferují systém Apple iOS.
Náklonnost pro Apple však v Číně není zdaleka tak výrazná, takže se „nakousnuté jabko“ opravdu snaží, aby i v zemi s druhou největší světovou ekonomikou posílilo zájem o svou značku.

Android ovládá více než 78% podíl na čínském trhu. A to je přesně to, co se Apple snaží změnit. Vůbec poprvé v historii, v listopadu loňského roku, pustil na čínský trh svůj nejnovější model iPhone a také iPad, a to v den zahájení jejich celosvětového prodeje.
Nicméně do tohoto nástupu prodeje v Číně nebyly zahrnuty a čínské veřejnosti nabídnuty modely 4G iPad Air a iPad Mini.

A právě včera se tyto dva tablety, honosící se mezinárodní popularitou, objevili také na čínském trhu. 4G iPad Air a iPad Mini jsou od nynějška prezentovány na čínských stránkách Applu, stejně jako jiné varianty zařízení pracující na Apple iOS. Takže i v Číně si zákazníci opravdu mají z čeho vybírat.

iPad Air zahrnuje modely 16 GB za 716$, dále pak 32 GB za 836 dolarů, 64 GB ($ 948) a také model 128 GB za 1061 $.

Stejně tak iPad Mini s Retina displejem je nabízen v několika variantách, a to: 16 GB, 32 GB, 64 GB a 128 GB za 610, 716 ,836 a 948 dolarů .

Závěrem se tedy nabízí otázka, zda mohou iPady, které poběží na nově vybudované čínské 4G síti ohrozit androidí sevření Číny?

[zdroj]