Xiaomi je na dobré cestě, aby se z populárního čínského výrobce stala celosvětově prosperující společnost a v letošním roce plánuje prodat 60 milionů svých telefonů. To je jen o něco méně než polovina toho, co zvládl loni Apple, největší výrobce telefonů na světě a ukazuje to na vysoké ambice teprve čtyři roky fungující čínské společnosti.

V souvislosti s plánem letošního prodeje Xiaomi oznámili, že letos prodali již 11 milionů svých smartphonů. Toto číslo dokazuje, že Xiaomi pokračuje v rychlém růstu. V roce 2012 byli schopni prodat něco kolem 11,7 milionů telefonů a 18,7 milionů je počet prodaných kusů za loňský rok.

Jistě tomu přispívá vstup Xiaomi do nových teritorií, jako je Tchaj-wan a Singapur. Firma má také plány prodávat v Indii a Malajsii, stejně jako rozšíření prodeje v některých evropských zemích, později v tomto roce. Xiaomi také nedávno vydali Redmi Note, výkonný phablet za velmi přijatelnou cenu (161 dolarů za osmijádro s taktem 1,7 GHz, velkým 720p displejem a 2 GB RAM), kterého se během první půlhodiny, kdy byl k dispozici, prodalo 100.000 kusů.

Tyto údaje o prodeji  v kombinaci s agresivní cenovou strategií Xiaomi a nedávném angažování Hugo Barry, bývalého šéfa Androidu dokazují, že Xiaomi není jen lokální výrobce, ale spíš společnost, kterou by měli brát na vědomí všichni fanoušci moderních technologií po celém světě.

[zdroj]