Výraz „Hongmi Killer“ už byl použit mnohokrát a věříme, že Lenovo S898T za 126$ bude zdatným konkurentem Xiaomi Redmi.

Xiaomi Hongmi, později známý jako Redmi, je solidní telefon s dobrými specifikacemi za skvělou cenu, ale začíná se ukazovat jeho věk a také design nikdy nebyl nejatraktivnější. Už jsme měli možnost vidět pár přímých soupeřů Redmi, od Huawei přes Beidou a další. Teď přichází Lenovo s tenkým a výkonným telefonem, který stojí pouhých 126 dolarů.

428x419xXiaomi-Redmi-Note2.jpg.pagespeed.ic.AacfkUGOlO

 

Lenovo S898T přijde ve dvou verzích, model za 788 CYN bude mít 1 GB RAM a 8 GB paměti a model za cenu 988 CYN bude s 2GB RAM a 16 GB paměti. Na S898T se nám líbí jeho 5,3-palcový OGS displej, který svou velikostí zapadá pěkně mezi Redmi a Redmi Note. Panel na Lenovo je také LTPS, takže lze telefon ovládat i v rukavicích nebo dokonce s mokrýma rukama.

Lenovo bude nabízet pouze 1,4 GHz verzi osmijádrového MT6592 (stejně jako entry-level Redmi Note), ale s možností až 2 GB RAM, což by mělo poskytnout více než dostatečný výkon pro většinu uživatelů. Telefon také dostane 13 megapixelový hlavní fotoaparát a 5 megapixel přední.

Prozatím neznáme velikost baterie, ale mohlo by jít o jednu z oblastí, kde bude Lenovo S898T na Redmi ztrácet. Tělo S898T je tenké jen 7,9 mm, takže neočekáváme, že bude baterie aspoň 3200mAh, jakou má Redmi. Pak je tady ale jeden zásadní problém. Pokud nejste v Číně, znamená pro vás TD-SCDMA žádné 3G. Doufejme tedy, že model WCDMA se také brzy objeví.

[zdroj]