2560 x 1440 pixelů displeje se pomalu stává standardem pro letošní nové telefony. Dva z největších čínských výrobců, Oppo a Vivo již dali jasně najevo záměry s QHD displejem svých chystaných telefonů a je na čase, aby se zapojily i ostatní značky s mezinárodní proslulostí jako např. LG.

Zatímco společnost již letos vydala smartphone nabitý funkcemi, LG G Pro 2, je tu ještě vlajková loď, která by se měla stát pravým nástupcem velmi populárního G2. Podle různých úniků a pokoutných informací bude LG G3 vybaven displejem s rozlišením 2560 x 1440p, podobně jako nadcházející Oppo Find 7, což ale není takové překvapení, jako fakt, že se LG přiklonili k použití procesoru MediaTek. I když to zatím nelze potvrdit ani popřít, říká se, že G3 se představí s procesorem MediaTek MT6595 podporujícím LTE, který je dodáván s jádry 4 x 2.2 – 2.5GHz Cortex A17 a 4x 1,7 GHz Cortex A7.

Pokud je to pravda, bude LG hrát svého druhu hazard, protože MT6595 je chipset s velkým příslibem, o kterém toho ovšem prozatím není mnoho známo. Jinak specifikace G3 včetně QHD panelu vypadají perfektně.

[zdroj]