Mám to potěšení se s vámi v této recenzi podělit o zážitky s přístrojem Doogee Turbo DG2014. Ano, je to vskutku elegán, který milovníky čistých linii a obdivovatele klasických tvarů zaujme na první pohled. A v rámci zachování genderové rovnováhy vězte, že tuto recenzi píše ženská. Doogee Turbo DG2014 mi byl zapůjčen k testování od mnshopu, ale manželovi se zalíbil natolik, že se nakonec stal jeho šťastným majitelem.

dg6_aa

Recenze Doogee Turbo DG2014 – obsah balení

Elegantní je nejen telefon, ale i balení. Decentní krabička v 50 odstínech šedi se stříbrným logem Doogee obsahuje kromě samotného přístroje také baterii 1750 mAh, EU síťovou nabíječku, synchronizační a nabíjecí kabel, sluchátka a jednoduchou uživatelskou příručku v angličtině i češtině. Součástí balení je i náhradní ochranná fólie a otevíratelné pouzdro s předním průhledem a magnetickou záklapkou.

dg4_aa

dg2_aa

 

Recenze Doogee Turbo DG2014 – design                

Jak již bylo řečeno, je to prostě elegantní mobil s klasickými křivkami, bez zaoblených rohů. Mírné obliny lze nalézt na spodní straně telefonu, což umožňuje pohodlné uchopení.

Ty, kteří jsou zvyklí na rozměrově menší typy, může lehce překvapit jeho velikost 143 x 71 x 6,3 mm, ale jde jen o zvyk. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že přechod z manželova malého HTC Explorer(u) byl plynulý a rychlý. A doslova jsem si i já, coby majitelka čínského telefonu Newman N1, užívala kvalitu 5 palcového IPS OSG displeje s velmi solidním rozlišením 1280 x 720 pixelů.

„Důdžísek“, jak jsem jej okamžitě začala přezdívat, se nejen příjemně drží v ruce, ale i jeho váha 140 g nepodmiňuje pravidelné posilování bicepsů, takže je vhodný i pro křehké ženy, kterým záleží na velikosti.
Ti, kteří nedisponují dlaněmi „velikosti mexického dolaru“ a prsty klavírního virtuoza, budou patrně muset přehmátnout, pokud budou chtít z pravého dolního rohu dosáhnout na levý horní a/nebo naopak.

dg10_aa

Tlačítka na ovládání hlasitosti, jedno pro zesílení a druhé pro ztlumení zvuku, najdete z čelního pohledu vpravo.

dg14_aa

Vlevo pak je tlačítko pro zapnutí/vypnutí přístroje.

V levé horní části přímo nad displejem je umístěna přední 5 MPix kamera.
Pod displejem jsou klasická, bohužel, nepodsvícená ovládací tlačítka.

dg13_aa

Na horní hraně mobilu najdete nejen vstup pro sluchátka, ale také vstup pro nabíječku/synchronizační kabel.

Pokud „Důdžíska“ položíme na bříško, tak na horní části jeho zad najdeme hlavní 13 MPix kameru s přisvětlovací diodou, v dolní části pak opravdu velký reproduktor a logo Doogee.

dg16_aa

 

dg15_aa

Recenze Doogee Turbo DG2014 – displej

5 palcový IPS HD LCD displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů poskytuje plný komfort. Nabízí ostrý obraz, výtečnou barevnost a čitelnost. Komfortní je také při ovládání dotykem. Jeho hardwarová výbava umožňuje používat i nejnáročnější aplikace, včetně 3D her.

Recenze Doogee Turbo DG2014 – výkon a OS

Doogee Turbo DG2014 pohání čtyřjádrový procesor MTK6582 s taktem 1.3 GHz, GPU Mali-400 MP a 1GB RAM. Vnitřní paměť telefonu je 8 GB ROM a je možno ji rozšířit pomocí paměťových karet.

screenshot.14a

screenshot.6a

screenshot.10a

screenshot.12a

screenshot.13a

 

Mobil je samozřejmě dualSIM. Oba sloty na sim karty najdete po otevření zadního krytu vlevo těsně nad baterii. Hned vedle je slot na SD kartu. Drobnou vadou na kráse je snad to, že simkarty musíte vložit do slotu těsně nad sebe, což bez základní nápovědy není zcela zřejmé. Možná je to dáno mou zbrklostí, či opravdu ne zcela zřejmým návodem jak simky umístit, ale vložení simky se pro mě stalo malým soubojem kdo z koho. Nakonec síla ducha zvítězila nad technikou. Takže jsem umístila pouze jednu simkartu velikosti micro a nechtíc zničit ještě nezaplacený mobil, nedumala jsem nad tím, kam s tou druhou. Tento radostný úděl přenechám svému manželovi.

dg17_aa

Co se výdrže baterie týče, tak bez zbytečně rozmařilého pohybu v datovém připojení (data T-Mobile) a hraní her, baterie telefonu vydržela bez nabití téměř 30 hodin (odhadem, neměřila jsem to na stopkách). Pokud aktivně sjíždíte WiFi a/nebo data a hry, tak počítejte s tím, že dobíjet budete za cca 12 hodin. Ale opět tuto informaci berte s nadhledem, protože každý si na mobilu ujíždí jinak, že.

dg18_aa

Protože jsem od začátku uvažovala o koupi tohoto krasavce, nainstalovala jsem ty nejpoužívanější aplikace.

Ač nejsem velkým příznivcem hraní her v mobilu, ochutnávkově jsem si nainstalovala Dead Trigger 2. Věrna heslu „kdo si hraje, nezlobí“ jsem toto herní potěšení přenechala svému muži. Vše fungovalo bezchybně a on si střelbou do veselých zombíku pěkně uvolnil celodenní pracovní stres. Hra se nesekala, mlaskavé a střílecí zvuky byly nepřeslechnutelné a ubozí zombíci padali jako mouchy, jak pod ranami hasákem, tak pod přesnými zásahy palných zbraní.

Recenze Doogee Turbo DG2014 – fotoaparát

Tak tady přátelé, ano. Tuto pasáž si beze zbytku užívám. Protože, slovy klasika „skáču dobře, skáču rád“. Co si budeme vyprávět, kdo někdy fotil mobilem a fotil hodně, tak si dřív nebo později pořídil nějakou appku, aby ten jeho mazlík zvládl tak nějak lépe to focení. Tady se pro nás, fotonadšence, otevírá nepřeberné množství možností, že by si to zasloužilo další samostatnou recenzi. Od nastavení parciální ostrosti, křivek, vyvážení EV, nastavení ISO, nastavení barevných režimů, převodů do BW, najdete přímo v kameře přehršel dalších nastavení. Stačí si jen na pár hodin sednout a fotit a zkoušet a užívat si to. Kdo by čekal nějaký posuvník na zoom, bude zklamán, zoomujeme prstíkama od sebe a k sobě, a to přímo na displeji.

 Recenze Doogee Turbo DG2014 – závěr

Takže co říci závěrem? Snad jen to, že spokojenost je přímo úměrná k poměru cena/výkon. Je to přístroj velmi elegantní, příjemný na dotek, dělá to, co se od něj očekává a za tu cenu, přátelé, je to prostě fajnová záležitost.

Nebojím se tedy Doogee Turbo DG2014 doporučit těm, kteří chtějí eleganci a kvalitu za rozumnou cenu. K testování zapůjčil a následně i prodal mnshop za cenu 5.444,- Kč.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Model  DOOGEE TURBO DG2014

Sítě  2G: GSM 850/900/1800/1900MHz     3G: WCDMA 850/2100MHz

Simkarty  Dual SIM Card Dual Standby(1x Micro SIM)

Systém

OS Android 4.2.9
CPU MTK6582, Cortex A7 quad core, 1.3GHz
GPU: Mali-400
ROM 8GB
RAM 1 GB

Displej

5 palců
typ IPS, OGS, ochranná vrstva
rozlišení 1280 x 720 pixelů, HD screen

Podporované formáty

zvonění Polyphonic/MP3
audio MP3/WAV/AMR/AWB
video 3GP/MPEG4
foto JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF
E-book TXT/CHM/DOC/HTML
FM Radio ano, sluchátka nutná
Port 3.5mm jack
Externí karta podporuje až 32GB

Data a konektivita

Data USB/Bluetooth
Mobilní internet WAP/WiFi

Kamera

Přední 5.0MP
Zadní 13.0MP s bleskem + autofocus, rozlišení 4096 X 3072 pixlů

Jazyky

English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala,
Čeština, Dansk, Deutsch, Espanol, Filipino, French, Hrvatski,
IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands,
Norsk bokmal, Polski, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovenština,
Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian,
Russian, Serbian, Ukrainian, Arabic, Persian, Thai, Korean, Japanese, Chinese

Zprávy   SMS/MMS

GPS   Ano, podporuje A-GPS (podpora EPO)                                        

JAVA  Ne                                      

WIFI    Ano, 802.11 b/g/n                                   

Bluetooth     Bluetooth 3.0                      

Otáčení    Ano                            

Multi-Touch   Ano, 5 dotykových bodů                 

Rozměry   143 x 72 x 6,3mm                          

Váha s baterií   140g               

Balení

Rozměry                                170 x 105 x 60mm
Hmotnost                              382g

Obsah  

1 x 1750mAh baterie
1 x Sluchátka
1 x USB kabel
1 x ochranná folie
1 x pouzdro
1 x manuál(angličtina, čeština)

E-shop                                 mnshop.cz
Cena                                       5444,-Kč

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.