V hlavním městě Číny dnes výrobce telefonů K Touch představil první telefon z nové řady Nibiru – Mars One H1.

K Touch jeu velmi populární značka v menších městech po celé Číně, ale společnost má aspirace poněkud větší, a tak vytvořili svou novou řadu Nibiru. První Nibiru telefon, který byl představen dnes ráno v Pekingu, je Mars One H1 a cena za něj pro čínský trh je 998 jüanů (cca 165 dolarů).

Čím se Nibiru Mars One H1 liší od Huawei Honor 3X, Coolpad Halo F1 a od nadcházejícího Xiaomi Hongmi 2, je displej s vysokým rozlišením. Zatímco soupeři K Touch ušetřili pár jüanů na 720p panelu, Nibiru Mars One H1 je telefon s 5-palcovým displejem s rozlišením 1920 x 1080.

Pojďme podívat i na zbytek hardwaru, který zahrnuje 1,7 GHz MT6592 osmijádrový procesor, 2 GB RAM, 13 megapixelový hlavní fotoaparát a 5 megapixelový F2.2 přední se širokoúhlým objektivem. Nibiru telefony také budou mít vlastní Nibiru ROM založené na Android 4.2.2.

nibiru

Jelikož představení telefonu právě proběhlo, nemáme ještě úplné informace, jako je například datum zahájení prodeje, podporované frekvence, atd., ale cena už je známá a to pouze (jak už jsme zmiňovali) 998 jüanů (cca 165 dolarů) a brzy do řady Nibiru přibyde i další smartphone a to Venus J1.

Tak kdy bude první osmijádrový telefon s cenou pod 100 dolarů? Co si myslíte vy?

[Zdroj]