Klonování a ukradení designu určitého telefonu je jedním z důvodů, proč jsou čínské telefony tak slavné (nechvalně). Zde přinášíme našich Top 10 telefonů klonů z Číny.

Požadavky na zařazení do žebříčku klonů

Požadavky jsou v podstatě jednoduché:

  • Podoba s originálem
  • Levnější než originál
  • Poměr cena/výkon

GooPhone S5 – Samsung Galaxy S5 klon

gooS5

Začněme s GooPhone S3 , který se snaží být low-cost alternativa pro zcela nový Samsung Galaxy S5. GooPhone S5 má stejný vzhled, který nemá rádo mnoho Samsung fanoušky a dodává se v různých barvách.

Cena je jen 300 dolarů, což není špatná cena za telefon s 5-palcovým FHD 1080p displejem, 2.0GHz osmijádrovým MediaTek procesorem, 2GB RAM , 32GB ROM a 13 megapixelovým fotoaparátem. GooPhone S5 má také podporu dual SIM, Google Play a prostor pro paměťovou SD kartu.

Star HD5000 – Xiaomi Hongmi klon

star

Ok, Star HD5000 není úplný klon, ale zepředu telefon vypadá úplně stejně jako Xiaomi Hongmi. Star také nabízí tento 5-palcový 720p telefon za pouhých 140 dolarů (mezinárodní cena) se čtyřjádrovým procesorem, 1GB RAM, podporu SD karet a dual SIM.

OrientPhone One Max – HTC One klon

orienOneMax

245 dolarů je požadovaná cena za tuto, poměrně efektní, s metalickým tělem, HTC One napodobeninu. Ve výbavě nalezneme čtyřjádrový 1.5GHz MT6589T procesor, 2GB RAM, 5-palcový FHD displej, podporu dual SIM a 8 megapixelový zadní fotoaparát. Mezi další funkce patří MHT a OTG.

No.1 S7 – Galaxy S5 klon

No1

No.1 nám nejprve řekl, že plánuje spuštění č.1 S7 minulý rok v lednu. To však nějak nevyšlo. Specifikace jsou zatím nejasné, ale No.1 nám řekli, že jejich Galaxy S5 klon bude mít osmijádrový MT6592 procesor a 16 megapixelový hlavní fotoaparát. Jak to doopravdy bude, to uvidíme.

GooPhone X3 – Vivo X3S klon

gooX3

Kdybychom tento seznam chtěli udělat jednoduše, v podstatě by stačilo, abychom vzali celou nabídku od GooPhone. Tentokrát GooPhone naklonoval Vivo, předního čínského výrobce telefonů. GooPhone X3 jeklon Vivo X3S. Displej je 5-palcový 720p, jako procesor je použit osmijádrový 1.7GHz, aleGooPhone má 2GB RAM, zatímco ve vivo je jen 1 GB.

Jiake P6 – Huawei Ascend P6 klon

jiake

Další klon populárního čínského telefonu. Jiake P6 má stejný stylový design jako Huawei Ascend P6 , ale stojí jen 180 dolarů. Stejně jako mnoho jiných telefonů s podobnou cenou je Jiake P6 poháněn vynikajícím čtyřjádrovým MT6582 chipsetem s 1GB RAM, displej je 5-palcový 720p a nabízí podporu pro dual SIM a paměťové karty.

Neken N6+ – Oppo Find 5 klon

neken

Neken N6 je již chvíli v prodeji, ale Neken N6+ je zcela nová osmijádrová verze, která jen tak náhodou vypadá jako OPPO Find 5. Další specifikace tohoto smartphonu s cenou 272 dolarů zahrnují 5-palcový 1080p OGS displej, 2GB RAM, 5 megapixelový přední fotoaparát, 13 megapixelový zadní a podporu dual SIM.

GooPhone N3 – Samsung Galaxy Note 3 klon

gooN3

Další klon Samsungu a další GooPhone na seznamu. Osmijádrový Goophone N3 má 5,7-palcový 1080 displej, 2 GB RAM a 13 megapixelový hlavní fotoaparát a opravdu na nás udělal dojem při naší recenzi. Cena je 239,99 dolarů.

Jiake X3S – Vivo X3S klon

jiakeX3S

A opěn klon Viva a tentokrát to je Jiake. Stejně jako GooPhone výše i Jiake X3S má 5-palcový OGS 720p displej, 2 GB RAM, 16 GB ROM, a 1.7GHz osmijádrový MediaTek procesor. Jiake není tak tenký jako skutečné Vivo, ale nabízí podporu pro dual sim, micro SD a má vyměnitelnou baterii.

GooPhone M3 – Xiaomi MI3 klon

gooM3

A ještě jednou Goophone, tentokrát s klonem Xiaomi MI3. GooPhone M3 nemá stejný high-end hardware jako Xiaomi, ale za to jen stojí 99 dolarů. Mezi hlavní vlastnosti patří super tenké slitinové tělo, displej o velilkosti 5 palců a 1,2 GHz dvoujádrový procesor.

Top 10 telefonů klonů z Číny

Jsou zde samozřejmě stovky dalších klonů, které nejsou na tomto seznamu, včetně nového Smartnote X1, který jeklon Vivo X3S, a GooPhone M8 což by měl být klon ještě nevydaného HTC One 2 + mraky iPhone klonů. Líbí se vám nějaký z uvedených? Co si vlastně o klonech telefonů z Číny myslíte?

[Zdroj]