V populárním 798 Art districtu v Pekingu  představil Smartnote svůj osmijádrový Smartnote X1, potenciálního soupeře Vivo X3S za 888 CYN.

Informace o Smartnote byly součástí častých úniků a teaserů, takže jsme měli docela dobrou představu o tom, co očekávat. Mimo jiné bylo jasné, že telefon bude mít osmijádrový procesor, 6,8 mm štíhlé hliníkové tělo a 5-palcový FHD displej. Smartnote však šokuje nasazenou cenou.

X1 není jediný telefon, který je v Číně k dispozici za 888 Juanů, Coolpad prodává svůj Halo za stejnou cenu, ale tyto dva telefony nelze srovnávat. Se slitinovým tělem, 1920 x 1080 displejem s Corning Gorilla Glass, 13 megapixel hlavním fotoaparátem a 8 megapixelem vpředu nabízí X1 za tyhle peníze daleko víc.

650x325xsmartnote-x1-side.jpg.pagespeed.ic.ZDacmUQx5u

První vypuštěná verze Smartnote X1 dostala skvělé funkce, jako eye tracking,  flip to mute nebo vylepšené vlastnosti gest. Telefon bude pracovat na obou sítích WCDMA TD-SCDMA i GSM. Generální ředitel Smartnote také zmínil, že ve hře je i 4G LTE verze až bude k dispozici novější LTE procesor.

První kolo prodeje bude zahájeno v Číně 10. března.

[zdroj]