Do čínské redakce si našel cestu fantastický malý Jiayu G2F. Podívejte se na video a první dojmy z tohoto levného čínského dual sim smartphonu.

Jiayu G2F bylo oznámeno začátkem letošního roku a to v TD-SCDMA verzi, určené pouze pro zákazníky China Mobile, ale Jiayu přislíbili mezinárodní WCDMA verzi telefonu již brzy.

G2F se bude prodávat za pouhých 499 CYN, což je necelých 80 dolarů. Mezi specifikace patří čtyřjádrový 1,3GHz chipset MT6582, který v kombinaci s 1GB RAM dělá v AnTuTu přibližně 17.000 bodů, 4GB interní paměti, 4,3-palcový IPS displej 1280 x 720, 2 MPx fotoaparát na přední straně a 8 megapixel zadní.

DSC_0780

G2F také podporuje dual sim, mikro SD karty až do 64 GB a dostal impozantní (vzhledem k jeho velikosti) 2200mAh baterii.

Video: JiaYu G2F

Jiayu G2F se designově dost podobá Xiaomi MI2 a musíme říct, že kvalita zpracování je na stejně dobré úrovni. Je úžasné, co se Jiayu podařilo vytvořit za takovou cenu.

Nejen, že je konstrukčně daleko nad průměrem v cenové kategorii nejlevnějších smartphonů, ale příjemným překvapením je také displej. Nabízí skvělé pozorovací úhly a dobrou dotykovou reakci.

650x433xDSC_0788.png.pagespeed.ic.dyFoNZTR6k

Také nás potěšil  JiaYu vlastní ROM na bázi Androidu 4.2.2. YunOs je inspirovaný populárním MIUI, který si v poslední době našel cestu do řady čínských smartphonů. YunOS je primárně zaměřen na čínského spotřebitele s funkcemi na základě cloudu, ale má samozřejmě i angličtinu, aby byl použitelný i jinde.

JiaYu G2F galerie

JiaYu G2F první dojmy

Je těžké neoblíbit si Jiayu G2F. Je to odvážný malý telefon s dobrým designem, specifikacemi a smyslem pro detail, jaký v téhle cenové kategorii neuvidíte u jiného telefonu. Design je jistě pro většinu uživatelů akceptovatelný, hardware je velmi dobrý a nabízí skvělý výkon, baterie je mnohem větší, než mají telefony za dvojnásobnou cenu (například iNew V3) a YunOs je velmi příjemné překvapení.

Je jasné, že jakmile se Jiayu G2F dostane do mezinárodního prodeje, budou se ceny pohybovat okolo 90-100 USD, ale i za tyto peníze telefon rozhodně stojí. Jde opravdu o malý velký telefon s potenciálem, který vydrží.

Kompletní recenzi Jiayu G2F již chystáme.

[zdroj]