ZTE měli na Mobile World Congressu zajímavé představení a rovněž zaujalo obložení stropu v prezentačním prostoru, které představovalo obrovský ZTE Grand Memo II LTE, 6-palcový phablet, který stírá hranice mezi tabletem a telefonem. Naše první dojmy jsou pozitivní.

Na MWC to má nejblíž náš kolega z GizChina.es Eduardo Ruiz, který měl příležitost Grand Memo dostat do rukou. Nejdřív ale holé specifikace.

ZTE Grand Memo II LTE má 6-palcový displej 1280 x 720, čtyřjádrový procesor Snapdragon 400, 2GB RAM, 3200 mAh baterii, 13 megapixelový hlavní fotoaparát a 5 megapixelový přední. Je dodáván s 16 GB rozšiřitelnou vnitřní paměti a s Androidem 4.4.2 KitKat. Samozřejmě, jak už název napovídá, umí 4G připojení.

Telefon má uzoučký rám, díky kterému se některé operace dají zvládat jednou rukou, ale jak Ruiz uvedl, při psaní je na místě jednou rukou si phablet držet a druhou zaměstnávat psaním. Je zřejmé, že v Ruizových masivních tlapách je telefon dobře ovladatelný, ale někdo, kdo má drobné ruce může mít s ovládáním trochu potíže.

Z videa je také jasné, že Ruiz využil svůj čas s přístrojem moudře a potvrdil nám operační systém. Můžeme slyšet  jeho Cuatro Cuatro Dos, tedy 4.4.2, což dokazuje, na jakém Androidu zařízení v této fázi svého vývoje běží.

[zdroj]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.