MediaTek má několik zajímavých věcí na letošním MWC, pojďme se na pár z nich, na teré čtenáři GizChina čekají, podívat blíže.

MediaTek je vůdčí poskytovatel SoC řešení pro čínské produkty, ale chtějí být více, než jen to. Rozšiřují své portfolio o bezdrátové nabíjení!

MediaTek MT6595

Začněme s tou největší novinkou, GizChina.es nám již zaslali špionskou fotku prototypu telefonu běžícím na procesoru MT6595, teď ale máme možnost si přístroj prohlédnout lépe i s jeho funkcemi.

645x428xmediatek-mt6595-lte-mwc.jpg.pagespeed.ic.wTjglxJqCZ

 

Telefon byl vyrobený pouze jako vzorek pro MWC, což nás v tuto chvíli příliš nezajímá, protože nás zajímá vnitřek. Osmijádro je založené na stávajícím čipsetu MT6592.

Co dělá tento procesor zajímavým je to, že jako první produkt MediaTeku podporuje 4G LTE sítě, což předchází faktu, že se 4G LTE dostane i do telefonů střední a možná i nižší třídy a další skvělou zprávou je to, že tento čipset má plnou podporu Androidu 4.4 KitKat! výše zmíněný prototyp byl sice pomalý a občas zabržděný, doufejme však, že se to zlepší až bude v prodeji.

Bezdrátové nabíjení v podání MediaTeku

Bezdrátové nabíjení od Mediateku, které bylo představeno na CESu, nebude pouze nabíjet posazením přímo na indukční cívku, ale bude nabíjet i přístroje kolem! To znamená, že nebude potřeba jedna nabíječka pro jeden přístroj, ale jedna nabíječka pro vícero přístrojů. prostě jen položíte svoje telefony kolem jedné bezdrátové nabíječky a nabíjíte.

614x407xmediatek-mt6595-lte-mwc-4.jpg.pagespeed.ic.0zHvvQSzmH

 

Výborná funkce, kterou velmi rádi uvidíme v mnoha telefonech!

[ zdroj ]