Aby mohla česká recenze THL T100S vzniknout, byl nám Iron Man, jak zní jeho příjmení, zapůjčen ostravským prodejcem Smart-mobil, který kromě něj disponuje velmi slušnou nabídkou dalších čínských zařízení a doplňků.

THL T100S Obsah balení

obrazek 50

Iron Man k nám dorazil v jednoduché bílé krabici, která mimo samotný telefon ukrývala také USB kabel s nabíječkou, ochrannou folii displeje, dvě nálepky NFC a základní manuál Quick Start Guide. Výrobce přiložil i sluchátka, opatřena trochu zmateným ovládacím prvkem, se kterým se ovšem s trochou trpělivosti dá skamarádit. Spíš mě na nich zarazila jejich délka. Člověk mající přes 180 cm by s telefonem v kapse kalhot při poslechu hudby chodil nejspíš trochu shrbený.

THL T100S Recenze

obrazek 1

Začněme tím, co nás zaujme na první pohled, tedy design telefonu. Iron Man je 8,4 mm tenký přístroj s ostrými rohy na přední části a zaoblením bočních stran zad telefonu, díky kterému (a své štíhlosti) příjemně padne do ruky. Telefon se svým kvalitním kovovým rámem a jednoduchým zpracováním bez snahy o zbytečné designové triky, působí elegantním dojmem a v kolektivu si jej určitě rádi položíte na stůl.

obrazek 9

Co se dá Železnému muži vytknout je jeho délka. Řekl bych, že na 5-palcový telefon je 144,3 mm trochu moc a obzvlášť v prostoru pod displejem by se našlo místo k ušetření. Člověk se tak občas při pokusu sáhnout do horní části plochy nevyhne ovládání obouruč. Celkové rozměry telefonu jsou 144,3 x 70,4 x 8,4 mm a váha 169 g. Fyzické ovládací prvky jsou zde v tradičním rozmístění, tlačítko zapnutí/odemknutí na pravé straně a ovládání hlasitosti nalevo. Obě tlačítka jsou dobře dostupná i při držení v jedné ruce.

Na horní straně telefonu najdeme jak výstup pro sluchátkový jack tak mikro usb, takže vespod se kromě zahloubení pro odstranění zadního krytu nenachází nic.

obrazek 33

Pod displejem je klasická trojice ovládacích tlačítek, která jsem po zhasnutí občas hledal, ale to je jen otázka zvyku. Nahoře vlevo je usazen přední 13 mpix fotoaparát.

obrazek 17

Podíváme-li se Iron Manovi na záda, uvidíme ve spodní části dva průřezy pro reproduktor a nad nimi odtajnění, co to vlastně THL znamená, tedy nápis Technology Happy Life. V levém horním rohu nad samotným logem THL je zapuštěná zadní 13 megapixelová kamera.

obrazek 45

Zadní kryt telefonu je plastový a i když sedí perfektně, má tendenci se při silnějším zmáčknutí prohnout. Žádné vrzání nebo jiné fyzické projevy požívání telefonu nezpůsobuje. Po odstranění krytu najdeme 2300 mAh baterii, prostor pro dvě sim karty a slot pro micro SD kartu.

THL T100S Displej

IMG_0229

Displej se THL povedl, jde o skvěle přehledný pětipalcový IPS multitouch panel s Full HD rozlišením 1920 x 1080, který nabízí výborné barvy i čitelnost. Pozorovací úhly jsou vynikající a pohled na displej není zkreslený pod jakýmkoli úhlem. Jas jsem měl doma nastaven asi na třetinu, i když i úplné snížení jasu nabízí v dobrých světelných podmínkách velmi čitelný displej. Venku za slunečna už bylo nutností pro příjemné prohlížení displeje jas vyhnat na nejvíc. Displej je pod ochranou Corning Gorilla Glass.

THL T100S Výkon

Co si budeme povídat, kupujeme-li telefon s osmijádrovým čipem a dvěma GB RAM, očekáváme od něj nadstandard. THL T100S je jedním z prvních telefonů poháněných procesorem Mediatek MT6592 s frekvencí 1,7 GHz. Tento čipset nevyužívá technologii big.LITTLE a jádra Cortex A7 tak pracují neustále všechna. V telefonu jsem spustil trojici testů AnTuTu, Nenamark a Quadrant. Sreenshoty a výsledky jsou zde:

  • AnTuTu 26391
  • Quadrant 14256
  • Nenamark2 57,2 fps

Výsledky jsou to velmi působivé a ani v praxi za nimi Iron Man nepokulhává. Telefon hladce a rychle zvládá přechod mezi jednotlivými screeny a spouštění a průběh aplikací je rovněž bez jakýchkoli zádrhelů. Stejně tomu bylo i při hraní, ať už šlo o nenáročné Angry Birds nebo graficky náročnější Dead Trigger 2, průběh byl vždy hladký. Při delším hraní se telefon dokáže pěkně zahřát, ale ani to neovlivnilo jeho celkový chod a na spálení ruky to taky nebylo. Koneckonců jsem s Dead Triggerem vydržel něco málo přes čtyři hodiny.

THL T100S Fotoaparát

obrazek 14

Iron Man je vybaven dvěma 13 megapixel foťáky a oba disponují clonou f2.0. Zadní fotoaparát pak ještě doplňuje LED blesk. Kdo se vyžívá v sebefocení, bude jistě velmi spokojen. Přední foťák dělá kvalitní obrázky a zvládá je i při trochou horším osvětlení. Fotky pořízené zadním fotoaparátem jsou potěšující kvality a jejich barevné spektrum odpovídá skutečnosti. Bohužel, jak už zmiňoval kolega Andi ve své recenzi, je aplikace fotoaparát dost pomalá a to jak při jejím otvírání, tak při samotném zachycování snímku a fotit pohyb vyžaduje dávku štěstí, jinak jsou fotografie rozmazané. Focení nehybných předmětů ale potěší, aplikace je komfortní s velkým výběrem nastavení a výsledky uspokojivé.

THL T100S Ukázky fotografií

fotogalerie THL T100S v plné velikosti

THL T100S Baterie

obrazek 43

Baterie je zde 2300 mAh a po týdnu užívání k ní v podstatě nemám výhrady. Vzhledem k výbavě, kterou musí krmit mě příjemně překvapila dnem (rozuměj cca třinácti hodinami) opravdu bujarého používání, kdy ještě následující ráno telefon hlásil 8%. Za střídmějšího provozu, kdy člověk nemá čas věnovat se pouze telefonu, jsou dva dny bez nabití zvládnutelné a to potěší obzvlášť nás, kteří své telefony nabíjíme denně. Jak už jsem psal, baterie utáhla čtyři hodiny gamingu, přičemž na začátku hraní vykazovala 86%.

THL T 100S Konektivita

Drobný problém jsme měli s prvním „nastartováním“ Wi-Fi. Telefon působil zmateně, hledal a hledal. Od chvíle, kdy se ale chytil, už podobné potíže nebyly a každé další připojení proběhlo hladce. Něco podobného se dá říct i o GPS, které bylo napoprvé pomalejší a při každém dalším spuštění již fungovalo normálně. Jakoby se telefon potřeboval nejdřív osmělit. Bluetooth a NFC fungovaly bez chyb.

THL T100S Závěr

obrazek 4

Iron Man je elegantní, velmi rychlý a výkonný telefon, za který by se nikdo nemusel stydět. Kromě porodních bolestí s konektivitou, které se ovšem rychle vyřešily a bohužel pomalejšího fotoaparátu, těžko hledat nedostatky. Někomu možná při manipulaci nemusí vyhovovat jeho ostré hrany a větší délka, ale na každé něco se najde někdo. Mě osobně se bude THL T100S Iron Man po týdnu recenzování těžko vracet. Za zapůjčení děkujeme Petrovi ze Smart-mobil, kde se tento telefon dá koupit za 8250 Kč s DPH.

THL T100S Specifikace

OBECNÉ
Výrobce THL
Model T100S Iron Man
Datum vydání 17. prosinec 2013
DISPLEJ
Velikost 5 palců
Rozlišení 1920 x 1080
Ochrana Gorilla Glass
Další OGS, IPS, multitouch
CHARAKTERISTIKA
OS Android 4.2
Chipset osmijádrový Mediatek
CPU 1.7Ghz MT6592
GPU Mali 450 MP
RAM 2GB
Baterie 2300mAh
Další NFC, OTG, 3D sensor, Proximity sensor
FOTOAPARÁTY
Zadní
13 megapixel
Doplňky F2.0 clona
Video 1080p
Přední 13 megapixel, F2.0 clona
PAMĚŤ
Vnitřní 32 GB
SD card micro
PODPORA
Dual-sim ano
WCDMA  850/2100
GSM  900/1800
PARAMETRY
Velikost (mm) 144.3 x 70.4 x 8.4mm
Váha (g) 169
Barvy černá
INFO O NÁKUPU
Kde nakoupit
http://www.smart-mobil.eu
Cena 8250Kč
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.