TCL/Alcatel se spojil s firmou Sunpartner Technologies a ukázal prototyp smartphonu, používající technologii Wysips, která dokáže nabíjet a přijímat data skrze LIFI

Zobrazený telefon střední třídy, Alcatel One Touch, je osazen ultra tenkou průhlednou vrstvou Wysips. Vrstva se vkládá mezi display a dotykovou vrstvu displeje a mění plochu na solární panel. S touto technologií může být telefon nabíjen světlem a zároveň přijímat data skrze bezdrátovou technologii LIFI.

LIFI je bezdrátová technologie založená na světle, která dovoluje přístroji, který disponuje Wysips, přijímat data, zprávy a dokonce prohlížet internet přes data přijatá skrze vrstvu LIFI. Jednou z výhod LIFI je, že systém používá pouze energii vyprodukovanou světlem, než aby se spoléhal na energii z baterie a poskytuje rychlejší přenos dat, než WIFI a dokonce se dá používat i na místech, kde je šíření elektromagnetických vln zakázáno, jako jsou nemocnice nebo letadla.

Sunpartner se také zaměřuje na již stávající telefony a chce vydat „chytré kryty“, které budou mít zabudovanou Wysips technologii v sobě a přinesou ty samé výhody, jako na již zabudovaných přístrojích.

TCL/Alcatel je první firma, která podporuje tuto novou technologii, uvidí se, kolik dalších firem se připojí a tuto technologii přijme.

[ zdroj ]

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.