V loňském roce jsem po tři týdny používal THL W100, tehdy nejlevnější čtyřjádro na trhu a přesvědčil jsem se, že THL výroba levných telefonů jde. Tentokrát nám díky eshopu Beryko.cz přistál k recenzi THL T5S, telefon vybavený podobně jako W100.

Již jsme zde recenzovali Xiaomi Hongmi, Zopo ZP700 a nyní je zde THL T5S. Jak si povede v konkurenci výše zmíněných telefonů? Cenou je trumfuje. A co zbytek?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Recenze THL T5S Obsah balení

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

THL k modelu T5S kromě standardních záležitostí, jako je nabíječka a micro USB kabel, tentokrát přibalilo i sluchátka a ochrannou fólii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krabice, ve které THL T5S dorazilo byla ukázkou šetření na správném místě. Telefon za svou cenu nám nenabízí žádný krabicový luxus, ale strohý až spartánský vzhled.

Recenze THL T5S Design

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

THL T5S se povedl, vypadá velmi dobře, jeho vzhled neurazí, ale žádné designové výstřelky od něj nečekejte. Zde je to sázka na jistotu. Přeci jen, pokud člověk chce telefonem oslnit, půjde do vyšší řady a za poněkud jiné peníze. Jedna z nejčastějších otázek, které od nedůvěřivých známých/kamarádů/kolegů slýchávám je: „Prosímtě a jak to lícuje?“ THL T5S lícuje dobře, nemusíte se bát.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozměry telefonu s displejem velikosti 4,7-palců jsou 139.3 x 68.75 x 9.85mm a hmotnost je 152 gramů. Kvalita zpracování je dobrá. THL mě sice neoslnilo až tak bytelným dojmem jako ZP700, ale telefon nevrzal, pocit z něj byl dobrý a nepřišlo mi, že se zde zbytečně šetřilo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V ruce se telefon drží pohodlně, i díky jeho zaoblení jsem si lebedil. Velikost 4,7-palců je zřejmě pro mě ideální. Další výstražný vykřičník k mé touze koupit si telefon větší než 5-palců.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odemykací/vypínací tlačítko je na pravé straně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V levé části nad 4,7-palcovým displejem je přední 5MP fotoaparát s podporou pro video hovory. Pod displejem jsou tři klasická tlačítka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Micro USB a jack pro sluchátka se sešli nahoře.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Telefon žádný zásadní otvor zespodu nenabízí, i kvůli již zmíněnému stěhování micro USB.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ovladač hlasitosti je na levé straně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zadní zaoblená část skrývá nahoře nové THL logo (které mě osobně moc neoslovilo a myslím, že to původní bylo povedenější), 8MP fotoaparát s přisvětlovací LED diodou a níže je pak výstup reproduktoru a nápis říkající Technologie šťastný život.

THL T5S Displej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Displej 4,7-palců nabízí QHD rozlišení, tedy 960 x 540, stejně jako ZP700 a přišel mi i při nastavení jasu poněkud matný. Pozorovací úhly byly ucházející.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ale s citlivostí dotyků na THL T5S nebyl problém.

THL T5S Výkon a OS

THL T5S má ve své výbavě 4-jádrový 1,3 GHz MT6582 procesor od Mediateku, společně s grafikou Mali400-MP2, 1GB RAM a 4GB ROM taktéž s možností rozšíření pomocí SD karet. Jak je obvyklé, na telefon jsem nainstaloval svou sadu nejpoužívanějších aplikací (Gmail, Twitter, Facebook, Chrome, LinkedIn, Asana, Evernote, MX Player) a jal se testovat. Výsledky Antutu, Quadrantu a Nenamarku najdete níže.

  • Antutu 16938
  • Quadrant 5634
  • Nenamark2 46,5 fps

Jelikož hry na telefonu většinou nehraji, zapojil jsem do testování i své dva kluky. Sada jejich oblíbených her (Angry Birds, Bad Piggies, Fruit Ninja a jakékoli Lego) se zabydlela na telefonu a jejich malé prstíčky radostně ťapkaly po ochranné fólii. Za dobu jejich služby se nic zvláštního nestalo a jejich hodnocení znělo: „Dobré tati“. Aplikace, které jsem používal já taktéž nic nehlásily, nemrzly ni netuhly a tak i já můžu hlásit: „Dobré“.

THL T5S dorazilo s Etotalk ROM nad Androidem 4.2 v češtině a s Next Launcherem. Tento launcher já osobně nepreferuji, ale kvůli recenzi jsem jej tam nechal. Přeci jen, jak říká staré beninské přísloví „Co pán, to kůň“ a někomu jinému zase Next launcher může sedět. I já jsem si na něj trochu zvyknul za ty tři dny používání. OS jako takový byl svižný, tak jak to všichni máme rádi.

THL T5S Fotoaparát

Zde je dle mého nejsilnější část telefonu. THL T5S má jako svůj hlavní fotoaparát 8 megapixelový a nevím zda to bylo slunečným počasím, ale z fotek jsem byl nadšen. Při horší světle sice byly trochu zrnitější, ale venku výborné. Jsem sice poněkud neumětel co se týče fotografování, myslím, že nejlepší fotografie jsem tvořil jako malý kluk na dovolené v NDR s fotoaparátem SMENA a od té doby to jde dolů, ale z fotografií pořízených THL T5S jsem měl dobrý pocit. Posuďte sami. Přidávám i link na nezmenšené fotky.

IMG_20140209_161151

THL T5S ukázky fotografií.

THL T5S Baterie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A teď se dostáváme zase k nejslabší části. Baterie má kapacitu 1950 mAh a měla by tedy teoreticky vydržel déle než u ZP700, ale nebylo tomu tak. Když jsem telefon poprvé vybíjel do mrtě, u čísla 24 začala procenta pádit dolů jako splašený kůň. Dokonce mě napadlo, že je to odpočítávací zařízení k jakési formě výbušniny a úlekem jsem se schoval pod stůl. Poté co první vlna paniky opadla, jsem se zpod stolu vynořil s nabíječkou v ruce a strčil ji do telefonu. Když jsem se tento stav snažil nasimulovat podruhé, již se mi to nepovedlo a procenta baterky se snižovaly tempem standardním tomuto telefonu. I tak jsem se se dvěma SIMkami a zapnutým 3G nikdy nedostal k celému dni. Ale standardem dnes je už mít dvě nabíječky, jedna v práci, jedna doma. Tak jako narkoman se neobejde bez své pravidelné dávky drogy, i dnešní telefony se neobejdou bez pravidelného pumpování šťávy. Je třeba s tím počítat.

THL T5S Konektivita

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

GPS poněkud pomalejší, ale i tak byl fix a nalezení satelitů do minuty. Což je akceptovatelné. Já sám jsem si na telefon bez využívání GPS zvyknul a tak občas jedu na Ústí místo na Mladou Boleslav, párkrát špatně odbočím a podobně. S tímhle telefonem se vám to nestane. Wifi, Bluetooth – bez problémů.

THL T5S Závěr

THL T5S je ještě levnější než dva předchozí modely, které jsme zde recenzovali. Takže plusové body. Výkonově je na tom také dobře, tady je to remíza. Fotoaparát mi přišel lepší, zato baterie slabší. A teď babo raď. Když vezmu v potaz cenu, za jakou se dá v Číně vyrobit kvalitní telefon (a mezi ně THL T5S počítám), stále nepřestávám vycházet v úžas a myslím si, že pokud někdo hledá levný povedený telefon, koupí THL T5S chybu neudělá.

THL T5S můžete koupit za pouhých 3.865,- Kč včetně DPH u českého prodejce beryko.cz.

Recenze THL T5S Specifikace

THL T5S

OBECNÉ
Výrobce THL
Model R5S
Datum vydání V prodeji
DISPLEJ
Velikost 4.7-palců
Rozlilšení 960 x 540
Ochrana
Ostatní
Popis
OS Android 4.2
Chipset 4-jádrový Mediatek
CPU 1.3Ghz MT6582
GPU  Mali400-MP2
RAM 1GB
Baterie 1950mAh
Ostatní Bluetoth,GPS, Wi-FI
FOTOAPARÁTY
Zadní 8 mega-pixel
Doplňky
Video 1080p
Přední 5 mega-pixel
PAMĚŤ
Interní 4GB
SD karty Ano
PODPORA SÍTÍ
Dual-sim Ano
WCDMA Ano
GSM Ano
PARAMETRY
Rozměry (mm) 139.3 x 68.75 x 9.85mm
Váha (g)  152g
Barvy Černá a Bílá
KOUPĚ
URL Recenze Recenze
Cena 3.865,- Kč vč DPH
Kde koupit Beryko.cz
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.