Od uvedení Xiaomi Hongmi mají čínští zákazníci z čeho vybírat v kategorii cenově dostupných telefonů s velkou výbavou. Nyní se objevuje další model, který se pokusí svrhnout Hongmi z vrcholu vyšší úrovní hardwaru a nižší cenou.

Xiaolajiao Red Hot specifikace

Xiaolajiao (v překladu malá paprička) představili další skvěle vypadající telefon s dobrou výbavou za velmi přijatelnou cenu 115 USD (698,50 CYN v Číně). Telefon Xiaolajiao Red Hot Chili disponuje úrovní hardwaru, kterou za tak nízkou cenu nevídáme běžně a navíc i povedeným stylovým designem.

Úplné specifikace telefonu Red Hot Chili jsou uvedeny níže, ale výrobce rád zdůrazňuje 720p displej 5 palců, dual SIM s podporou pro TD-SCDMA a WCDMA, 13 megapixel zadní foťák a 5 mp přední a čtyřjádrový 1,3GHz procesor MT6582 od MediaTek.

Xiaolajiao Red hot Chili

OBECNÉ
Výrobce Small Pepper
Model Red Hot Chili
Datum vydání
v prodeji
DISPLEJ
Velikost 5 palců
Rozlišení 1280 x 720
Ochrana
Další OGS
CHARAKTERISTIKA
OS Android
Chipset čtyřjádrový Mediatek
CPU 1,3Ghz MT6582
GPU
RAM 1GB
Baterie 1900mAh
Další WIFI, Bluetooth, GPS
FOTOAPARÁTY
Zadní
13 megapixel
Doplňky F2.2, LED blesk
Video
Přední
5 megapixel 88° objektiv
PAMĚŤ
Vnitřní 4GB
SD card ano
PODPORA
Dual-sim ano
WCDMA ano
GSM ano
PARAMETRY
Velikost (mm)
Váha (g)
Barvy černá, bílá, růžová
Info o nákupu
Review URL
Cena 115$
 

xiaolajiao-2.jpg.pagespeed.ce.wme0bRwchB

xiaolajiao-1.jpg.pagespeed.ce.aFUtCdEZex

Jako obvykle je nejdřív na trh uvedena verze China Mobile TD-SCDMA, ale model WCDMA je uveden na oficiálních stránkách Xiaolajiao a měl by taky brzy jít do prodeje. Kromě podpory sítí budou mít další specifikace oba telefony stejné. Vzhledem k tomu, že se jedná o úroveň hardwaru, kterou se donedávna mohly pochlubit jen drahé telefony, dáváme Red Hot Chili značné šance na úspěch.

xiaolajiao-3.jpg.pagespeed.ce.r_xjpSVLDi

5 megapixelový fotoaparát na přední straně telefonu má širokoúhlý 88° stupňový objektiv.

xiaolajiao-7.jpg.pagespeed.ce.GELpkpTfpY

xiaolajiao-5.jpg.pagespeed.ce.lSdhjVehxp

I když na stránkách Red Hot Chili je telefon vyobrazen v bílé nebo černé barvě, existuje také růžová dámská verze telefonu. Zadní stranu telefonu zdobí mřížkování s holografickým efektem a telefon tak působí luxusněji. Podobný vzor známe již z phabletu UMi Cross.

xiaolajiao-6.jpg.pagespeed.ce.7Q6LDV9LQ7

xiaolajiao-9.jpg.pagespeed.ce.bohgsVPE8L

Na zadní straně straně telefonu najdeme hlavní fotoaparát, který je zde umístěn úplně nahoře a těsně pod ním je LED blesk. Níže pak logo China Mobile, které označuje, že tato verze je TD-SCDMA, tedy pouze pro použití v čínské síti. Dole je paprikové logo samotného Xiaolajiao a reproduktor.

xiaolajiao-8.jpg.pagespeed.ce.AjHd-xsTI3

V ceně 700 juanů je 13 megapixel s F2.2 clonou a safírovým sklíčkem objektivu na Red Hot Chili jistě skvělý doplněk. Apikace Fotoaparát má samozřejmě možnosti nastavení vyvážení bílé, různých expozic a filtrů.

xiaolajiao-10.jpg.pagespeed.ce.y44cVRqp71

xiaolajiao-11.jpg.pagespeed.ce.XqV4aVclKcxiaolajiao-12.jpg.pagespeed.ce.j89iMMOQOhxiaolajiao-13.jpg.pagespeed.ce.nZ_-5_nZGZ

Na horní straně 8,5 mm tenkého telefonu je 3,5 mm sluchátkový jack. Micro USB pro přenos dat a nabíjení je umístěn vespod, ovládání hlasitosti na levé straně a tlačítko zapnutí napravo.

xiaolajiao-16.jpg.pagespeed.ce.QYKjefp33e

Baterie je v telefonu 1900mAh. I když jsme neměli možnost ji otestovat předpokládáme, že při rozlišení 720p a energeticky efektivním 1,3GHz procesoru, asi něco vydrží. Přesto je dobře, že je baterka vyjímatelná a umožňuje tak použití baterie náhradní.

xiaolajiao-15.jpg.pagespeed.ce.Hx9h_0B5K-

xiaolajiao-14.jpg.pagespeed.ce.jKdBKN0gCs

Sejmutím zadního krytu získáme přístup ke slotu SD karty a zásobníkům dvou SIM karet, klasické SIM pro GSM sítě a mini SIM pro 3G.

I bez vlastních zkušeností, pouze na základě oficiálních informací výrobce soudíme, že Red Hot Chili je za svou cenu telefon, za jaký se nikdo nemusí stydět.

[zdroj]