Současná cenová válka na čínském trhu nutí tvůrce smartphonů snižovat ceny víc, než kdy jindy a zároveň se snažit zvedat laťku kvality i výkonu. Coolpad Halo F1 je jeden z telefonů, který se může pochlubit osmijádrovým procesorem za méně než 150 dolarů.

Coolpad Halo F1

Prodeje telefonů v ceně pod 1000 CYN jsou pro většinu čínských výrobců nejčastějším zdrojem výdělku. Je tedy nasnadě, že nejpovedenější a levnější smartphony se specifikacemi výrobků střední třídy, by měly pro své výrobce zajistit v roce 2014 profit.

coolpad-halo-f1-octacore-1.jpg.pagespeed.ce.jnrHcnPcwx

Se svým Coolpad Halo F1 vstoupil čínský gigant Coolpad do boje o své místo mezi telefony jako jsou Huawei Honor 3C, 3X, Xiaomi Hongmi nebo Jiayu G2F.

Coolpad Halo F1 specifikace

I když již není neobvyklé vidět mid-range telefony s velkými 720p displeji, moderními procesory a až 13 megapixel fotoaparáty v ceně kolem 1000 juanů ( 165 $ ), hardware na F1 je opravdu impozantní a kromě výše uvedeného se může pochlubit také 2GB RAM, 5 megapixel předním fotoaparátem a osmijádrovým čipem s frekvencí 1,7GHz.

CoolPad Halo F1
OBECNÉ
Výrobce Coolpad
Model F1
V prodeji již se prodává
DISPLEJ
Velikost 5 palců
Rozlišení 1280 x 720
Ochrana Laminated
Ostatní IPS
CHARAKTERISTIKA
OS Android 4.2.2 CoolLife UI 5.5
Chipset 8-jádrový Mediatek
CPU 1.7Ghz MT6592
RAM 2GB
Baterie 2500 mAh
FOTOAPARÁT
Zadní 13 megapixel
Doplňky Led blesk, mód Makro
Přední 5 megapixel
PAMĚŤ
Vnitřní 8GB
SD karta ano
Dual-sim ano
PODPORA SÍTÍ
WCDMA ne
GSM ano
PARAMETRY
Velikost (mm)
Váha (g)
Barvy černá
Cena 888 CYN
Ke koupi

Recenze CoolPad Halo F1 

Coolpad uvedením Coolpad Halo F1, představil nejen osmijádrový smartphone levnější než 1000 juanů, ale rovnou světově nejlevnější smartphone vybavený osmijádrovým čipem. Člověka hned napadne, že za takovou cenu musel výrobce nutně něco osekat, ale prohlédneme-li si výše uvedené vybavení telefonu, zjistíme, že tomu tak opravdu není.

Recenze Coolpad Halo F1 displej

500x375xcoolpad-halo-f1-1.jpg.pagespeed.ic.scciXMMRBJ

5-palcové displeje 1280 x 720 jsou v této cenové kategorii nebo i u levnějších smartphonů poměrně běžné. To, co dělá panel na Coolpad Halo F1 vyjímečným jsou vylepšené a větší pozorovací úhly umožněné technologií IPS a perfektní ochrana před poškrábáním či prasknutím displeje laminovanou povrchovou krycí vrstvou.

500x375xoctacore-coolpad-f1-review-1.jpg.pagespeed.ic.cCU8xctkQO

Recenze Coolpad Halo F1 design

F1 nejspíš nezíská žádné ocenění za styl, ale ošklivý telefon to není. Rámeček v němž je zasazený displej je relativně tenký, zbytek konstrukce je podobný, jako u spousty jiných současných čínských telefonů. Je dobře, že se Coolpad drželi jednoduchého a poctivého přístupu, mohli totiž lehce zkazit dojem z telefonu s tak dobrým hardwarem, pokoušeli by se o zbytečné designové kotrmelce nebo by design odflákli, jako se to stává u entry-level telefonů.

500x375xoctacore-coolpad-f1-review.jpg.pagespeed.ic.cEvod2u3Nc

S tímto prostým generickým designem není překvapením, že obvyklá navigační tlačítka, 5 megapixel fotoaparát a další klasické prvky každého smartphonu najdeme přeně tam, kde bychom jej očekávali.

500x375xcoolpad-halo-f1-review-5.jpg.pagespeed.ic.QQf7Sd65i5

Výrobce se rozhodl v jednoduchém designu pokračovat i na zadní straně telefonu, i když stříbrné provedení s texturou se trochu vymyká z normálu černých či bílých povrchů, na které jsme zvyklí. Strukturovaný povrch ovšem pomáhá zajistit určitou přilnavost a pomůže vyhnout se nehodám.

coolpad-halo-f1-review-6.jpg.pagespeed.ce.rePXD48jyB

13 megapixelový zadní fotoaparát a LED blesk jsou umístěny vedle sebe v horní části telefonu a zapuštěny tak, aby nepřečnívaly z povrchu. Objektiv fotoaparátu je však obtažen ocelovým kroužkem, který zabraňuje, aby se objektiv sám dotýkal povrchu, na který je položen a snižuje tak riziko poškrábání.

coolpad-halo-f1-review-7.jpg.pagespeed.ce.miR6yZAIGm

Vše na zadní straně Coolpad Halo F1 je provedeno opravdu minimalisticky a v dolní části najdeme už jen logo Coolpad a podlouhlý otvor externího reproduktoru.

I další prvky najdeme v tradičním umístění. Sluchátkový jack na horní hraně, mikro USB vespod, tlačítko zapnutí na pravé a ovládání hlasitosti na levé straně. F1 tím opět potvrzuje, že preferuje jednoduchost před různými pokusy o design.

500x375xcoolpad-halo-f1-review-8.jpg.pagespeed.ic.v2rOtfSqiS

Stříbrná zadní části telefonu lze jednoduše odstranit a odhalí tak vyměnitelnou baterii, prostor pro dual SIM a slot pro mikro SD kartu.

coolpad-halo-f1-review-9.jpg.pagespeed.ce.kq2WfAWOAm

Po odstranění 2500mAh baterie vidíme, že tato verze F1 je navržena pro sítě GSM a TD-SCDMA a oba SIM sloty jsou pro karty klasické velikosti.

coolpad-halo-f1-review-10.jpg.pagespeed.ce.lr8DqWe3xA

Podle hodnocení některých testů může 2500mAh baterie Coolpad F1 vydržet až dva dny střídmého použití bez potřeby nabití.

Coolpad Halo F1 – CoolLife UI

Stejně jako mnoho jiných čínských výrobců i Coolpad chtějí odlišit své telefony od ostatních pomocí vlastního uživatelského rozhraní. Coolpad UI nese název CoolLife a v F1 je to verze 5.5 založená na Androidu 4.2.2.

coolpad-halo-f1-ui-1.jpg.pagespeed.ce.PzscVDqlC8

CoolLife UI nabízí přehlednou sestavu ikon a velké množství uživatelských vylepšení, která nabízejí pár dalších funkcí. LockScreen widgety a možnosti notification baru jsou hojné.

coolpad-halo-f1-ui-2.jpg.pagespeed.ce.q0x8eJt48s

CoolLife 5.5 běží na F1 velmi hladce s plynulými přechody a vynikajícím celkovým výkonem, který se dá od osmijádrového telefonu s 2GB RAM očekávat.

CoolPad Halo F1 hlavní fotoaparát

640x360xcoolpad-halo-f1-camera-sample-2.jpg.pagespeed.ic.gYGJufnQ-R

640x360xcoolpad-halo-f1-camera-sample-3.jpg.pagespeed.ic.y-4jlu0hrf640x360xcoolpad-halo-f1-camera-sample-1.jpg.pagespeed.ic.NUXMCuWc4G

13 megapixel zadní fotoaparát a LED blesk na F1 jsou podobné těm, které jsou k dispozici na konkurenčních zařízeních Red Hot Chili a Huawei Honor 3C. Výkon hardwaru je velmi dobrý a to zejména s ohledem na cenu telefonu, i když občas snímky vypadají trochu načervenale. To by se však mělo zlepšit aktualizací softwaru nebo i nastavením v nepřeberném množství možností v aplikaci fotoaparát.

640x360xcoolpad-halo-f1-camera-sample-4.jpg.pagespeed.ic.Eb6Gjcb3wp

Režim makro na F1 je výjimečně dobrý a focený předmětem v popředí lze velmi snadno odlišit od rozostřeného pozadí. Tento režim často není ani na dražších telefonech a o to víc makro potěší na F1.

640x360xcoolpad-halo-f1-camera-sample-5.jpg.pagespeed.ic.YuidMXXTtV

Noční fotky za slabého osvětlení také zaslouží pochvalu, fotografie jsou vesměs i za nočního focení velmi jasné.

CoolPad Halo F1 výkon

Osmijádrový procesor v taktu 1,7GHz a 2GB RAM slibují svižný výkon. Coolpad Halo F1 svým výkonem daleko přesahuje svou cenovou kategorii.

coolpad-halo-f1-antutu-comparison.jpg.pagespeed.ce.BxeSXnU3O-

Výkon Videa je ve Full HD vynikající. Video běží tak hladce, jak jsme zvyklí u daleko dražších smartphonů a tomu odpovídají i výsledky testů, které jsou vyšší než u jakéhokoliv jiného telefonu v této cenové kategorii.
coolpad-halo-f1-antutu-scores.jpg.pagespeed.ce.iSlzb8j3cq
V Antutu Coolpad Halo F1 udělal 26.667 bodů, což je o něco méně, než dražší Huawei Honor 3X, ale podstatně více, než cenou podobný Huawei Honor 3C. V tomto testu F1 úplně smazává pomalu stárnoucí Xiaomi Hongmi, které v Antutu vykazuje 16.094 bodů.
coolpad-halo-f1-3d-mark.jpg.pagespeed.ce.QvC0wNiYm9
Podobný příběh se pak odehrává v 3D mark testu, kde F1 má opět méně bodů než Huawei Honor 3X, ale znovu poráží Honor 3C a Xiaomi Hongmi.
coolpad-halo-f1-vellamo.jpg.pagespeed.ce.75BYQhoS5a
Zajímavé je, že Coolpad je z těchto čtyř telefonů nejlepší, pokud jde o web browsing v HTML5 a ve Vellamo má skóre 1969 bodů.

CoolPad Halo F1 názor čínské redakce

Xiaomi začali cenovou válku v kategorii pod 1000 CYN, ale po tom, co ukazují jejich soupeři Huawei a Coolpad to vypadá, že v ní zrovna dvakrát úspěšní nebudou.

coolpad-halo-f1-octacore-.jpg.pagespeed.ce.9t4wIvq6jS

V této cenové kategorii časem uvidíme jistě další spoustu nových konkurentů, ale ten, kdo nyní jednoznačně vyhrává, je Coolpad Halo F1.

[zdroj]